Otcem dvou děvčátek – dvojčat – byl několik měsíců v 50. letech zpěvák Waldemar Matuška (75). Děti však údajně vinou lékařů zemřely.

Podle deníku Aha! Matuška, ještě než proslul jako zpěvák, žil nějaký čas v západních Čechách. Tehdy se mu narodily dvě holčičky, které měly v několika měsících podstoupit běžné povinné očkování. Stala se však chyba…

Dnes se to už zřejmě „Walda“ nedozví, ale někdo z lékařů se dopustil neomluvitelné profesionální chyby a děti na její následky zemřely. Matuškovi tragická smrt obrátila život naruby, a tak odešel do angažmá do Prahy a snažil se zapomenout. S raketovým startem do světa showbyznysu vzpomínky pomalu ustupovaly do pozadí.

Dnes je zpěvák žijící na Floridě otcem dvou synů. Nemanželského Miroslava (53) a Waldemara Georga (29), kterého má se současnou manželkou Olinou.

Máte pocit, že se naši lékaři občas dopouštějí chyb, které však nikdy nevyjdou najevo? Víte o nějakém případu? Je podle vás naše lékařská péče standardní, lepší nebo horší než v jiných státech ve střední Evropě?

Reklama