Zdravím všechny ženy-in!

Tak už je to tady! Den s velkým D nebo vlastně spíš s velkým M, nadešel i pro mě. Jednu květnovou středu ráno jsem vešla do třídy, která sloužila jako naše přípravná místnost, a očima jsem přelétla skupinku svých spolužáků, stejně nervózních jako já. Byli tu už všichni, až na jednoho. „Kde je Zdeny?" zeptala jsem se. Odpovědí mi bylo jen krčení ramen. Za chvíli to vypuklo. Spolužáci postupně odcházeli do jámy lvové a já byla z toho všeho čím dál víc na nervy. A Zdeněk, který měl přijít na řadu přede mnou, stále nikde. I třídní už se po něm sháněla, protože už měl jít brzy na řadu. Najednou se otevřely dveře a ozvalo se chraplavým hlasem: „Ahoj holky, nebylo by nějaký kafe?"

Vzhlédly jsme a ve dveřích stál Zdeněk - a vypadal hrozně. Hned nám bylo jasně, co se asi dělo. Jak se zpívá v jedné známé písničce, „byl podle hlasu nevyspalý" a bylo na něm hodně vidět, celou noc proflámoval. Nevyspalý Zdeněk po flámu byl opravdu pohled pro Bohy. Zatímco my všichni v patřičných úborech (pánové obleky, dámy slušivé šaty), Zdeněk přišel v šortkách a neskutečně zmačkané flanelové košili! Nemusel nám nic vysvětlovat, posadili jsme ho ke stolku a postavily vodu na kafe. V tom do třídy vtrhla třídní. „Tak už přišel ten Zde-něk?" Při posledním slově se zarazila - spatřila Zdeňka, zavrávorala a jediné, co z ní vypadlo, bylo: „Teda, Zdeňku, alespoň na tu maturitu jste mohl přijít střízlivý!" Nicméně Zdeněk měl jít na řadu, ale mně i třídní bylo jasné, že v takovém stavu nemůže předstoupit před komisi. Tak jsem na něj mrkla a říkám: „Zdeny, vypij si to kafe a dej se trochu dohromady, já jdu místo tebe!" Zdenál mi věnoval vděčný pohled.

Všichni jsme doufali, že to Zdeněk nějak zvládne a před komisí to ustojí. První předmět byla angličtina - Zdeňkova silná parketa, ovšem v jeho stavu to nebylo tak jisté. Když se vrátil ze zkoušení, posadil se zdrceně na židli a prohlásil: „Dostal jsem zeměpis Anglie, jenže jsem nebyl ani schopný najít na mapě Temži. Tak jsem jim prostě řekl, že ji tam nemůžu najít!" Se spolužačkou Monikou jsme jen protočily oči v sloup a čekaly, jak to celé dopadne. Zdenál se na nás díval dost nešťastně a prohlásil: „Teda, holky, jestli já to dneska dám..."

No, nakonec to dal, takže mohl jít s námi slavit. Takže pokud to právě čtou nějací budoucí maturanti, tak vězte, že maturita není zas až taková hrůza, protože odmaturovat se dá i v šortkách, flanelové košili a s pořádnou „opicí" na rameni.

balet.dancer


Děkujeme za krásný a vtipný příspěvek :).

redakce@zena-in.cz

Reklama