Čtenářka mamijarka lituje, že si maturitu nikdy neudělala, ale také ji nikdy k ničemu nepotřebovala. A změny v maturitách jí vadí. Děkuji Vám mamijarko za příspěvek.

Dobrý den, já to vezmu z jiného konce. Maturitu, bohužel, nemám a dodnes mě mrzí, že jsem si ji při mateřské tehdy neudělala.

I když musím říct, že jsem celý život pracovala jako prodavačka a k tomu mi stačil výuční list a praxe. Dokonce jsem bez maturity dělala i vedoucí prodejny a zaměstnavateli stačila praxe a zkušenosti. Navíc jsem měla dobré doporučení, takže jsem to řešit nemusela.

Kupodivu mi nikdo nikdy ani neřekl, že bych si měla dodělat. Když jsem se vyučila, hned jsem nastoupila do vedlejší vesnice do Jednoty, pak jsem se vdala, měli jsme děti a uvažovala jsem, že si ji udělám. Muž mě hned zchladil i s tchyní, že se mam raděj starat o děti a domácnost, že to v práci nepotřebuju a já se na to, trdlo, vykašlala.

Naštěstí měli teda pravdu a maturitu jsem nikdy nepotřebovala. Jediné, co jsem si dopřála a neodolala, byl aranžérský kurz, jelikož miluju květiny a práci s nimi a ještě jsem se přihlásila do kurzu práce s počítačem, ať nejsem opravdu OUT.

Moje dvě děti dělaly obě střední školu, kde dcera úspěšně odmaturovala a pokračovala dál ve studiu, ale syn mi tragicky zahynul, tak jsem se jeho maturity, bohužel, nedočkala. Ale vím, že by ji úspěšně zvládl. Byl chytrý, pilný a svědomitý. Jen jsem se tedy divila, co se teď děje ohledně maturit, že byly různé stupně a jak si děti vybírají předměty… Dcera říkala, že teď by maturitu na gymplu už asi nezvládla.

Mělo se to nechat tak, jak to bylo, pořád něco vymýšlejí,mění...stojí jen zbytečně peníze, a všem jde z toho hlava kolem.

mamijarka
Text nebyl redakčně upraven


Téma dne: Maturita

  • Má mít maturitu každý/á
  • Má být opravdu lehká?
  • Jak jste prožívala svoji maturitu a co jste před/při/po ní zažila?
  • Jak prožíváte maturitu svých dětí a vnoučat?
  • Co pro vás maturita a lidi, co ji mají, znamenají?

Na vaše příspěvky se těším od teď až do cca 15. hodiny na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A kolem 16. hodiny jednu z vás, která mne nejvíce zaujme svým příspěvkem,  odměním . Čím? Nechte se překvapit!

Hezký den

Reklama