Minulý týden jsem byla na maturitním plese své neteře Kristiny. Chodí do školy se sociálně právním zaměřením, takže kluků mají v celé škole velmi málo. Jejich maturiťák byl tedy dámskou záležitostí.

ples

Původně měl být tento článek módní policií. Ale když jsem viděla všechny ty krásné osmnáctileté slečny, které se vyparádily na tento velký okamžik, bylo mi jasné, že trochu pozměním téma. Protože na šatech z půjčovny, které jsou nádherné, většinou není co vytknout. V takovém množství je to trochu nuda, ale hezky se na ně kouká. Ano, některým zrovna neseděly nebo k nim měly podivné boty. Jenže takových bylo v té záplavě nádhery opravdu málo.

ples

Šaty studentek byly fakt moc pěkné. Většinou šlo o klasický střih - široká nadýchaná sukně se spodničkou nebo se spodničkou s výztuhami a korzetový vršek, který se dá roztáhnout či stáhnout na jakýkoliv typ postavy. I na ty více rozložité. Šaty hrály všemi barvami. To jsem ocenila - že studentky šly i do takových barev, jako byla bílá nebo hráškově zelená, jemně tyrkysová - i do barev, které jen tak někomu nesedí.

ples

plesNaše Kristina, dcera mé sestry, jako jedna z mála šaty z půjčovny neměla, půjčila si takové lehké a splývavé od své kamarádky. Byly barvou slonová kost se zlatými a jemně červenými vzory. Myslím, že jí slušely, ale jak ji osobně znám, překvapila mne jejich nevýraznost. Čekala jsem nějakou divočinu, pěkný odvaz. Kristina moc neřešila boty, vzala si pohodlné páskové boty bez podpatku „na boso“ a neřešila ani lak na nehty - měla je namalované černým lakem. Její kamarádka Klára mne potěšila, také neměla šaty a la princezna, ale vzala si krátké červenočerné retro šaty, kterým přizpůsobila i účes. S rudou rtěnkou vypadala jako herečka z předválečného filmu. Dobrá volba a zajímavá, v záplavě trochu nudně krásných různobarevných korzetových stejnokrojů.

Maturiťák dopadl tak jako každý dobrý maturiťák. Kolem půlnoci se rozjela bujará nálada a vymodelované účesy utrpěly šrámy. Nicméně na tuhle noc se na srazech bude vzpomínat celý život - kdo jak dopadl, kdo koho sbalil a další pikantní historky.

Reklama