Kvalita spánku má zásadní význam pro všechny věkové kategorie. Také děti potřebují již od narození kvalitní „ležení“ – důležitá je kvalita lehací plochy a velký význam u dětí má i hygiena lůžka.

 

Spaní dětí má svá specifika. Děti potřebují pro svůj zdravý růst a vývoj kvalitní matraci (která ale nemusí být luxusní), spíše pevnější typ, ideálně ve střední tvrdosti. Kvalitní matrace pro dospělé jsou většinou zónové – tj. v oblasti ramen a pánve jsou změkčené, a naopak v oblasti bederní páteře jsou pevnější. U dětí není třeba, aby matrace měla výrazné zónování – děti rostou, často se na lůžku „stěhují“ do různých poloh, a tak zónování u matrace pro děti postrádá smysl. Zásadní je kvalitní podpěra páteře - tj. kvalitní materiál matrace. Ideální jsou pro děti matrace z kvalitních PUR pěn, které vyhoví jak z hlediska pružnosti matrace, tak i z hygienického hlediska. Důležitý je i potah matrace – měl by být snímatelný s možností praní minimálně na 60 °C. Matraci je vhodné položit buď na pevný dřevěný rošt, nebo lamelový rošt.

 

Firma JMP – Studio zdravého spaní® nyní uvádí novinku – matraci Vanda, která byla vyvinuta speciálně pro děti v růstu ve věku cca  3–18 let (tj. po opuštění dětské postýlky do dospělosti). Matrace Vanda je vyrobena z vysoce kvalitní studené pěny CELTEX®, která má výtečnou elasticitu i prodyšnost. Matrace Vanda má pouze zónovou povrchovou profilaci, která se projevuje mírným změkčením v ramenní oblasti. Matrace je vyrobená z jednoho celku – tj. bez jakéhokoli lepení. Materiál CELTEX® je alergicky neutrální a tak je matrace vhodná i pro alergiky a astmatiky. Matrace Vanda je opatřena bavlněným potahem Medical, který je možno i vyvařit. Na matraci mohou spát i dospělí. Cena matrace v rozměru 200 x 90 cm je 6.560 Kč. Výška matrace je cca 15 cm (včetně potahu).

 

Pro miminka najdete v nabídce JMP matraci Adélka z PUR pěny Durén a matraci Eliška z materiálu CELTEX®. Oba typy matrací jsou opatřeny potahem Medical s možností praní do 90 °C, matrace jsou dostatečně pevné a zároveň prodyšné. Naprosto vyhoví požadavkům na spaní pro ty nejmenší. Cenová relace pro rozměr 120 x 60 cm: Adélka 1.540, Eliška 1.910 Kč.

 

Kompletní nabídka: www.loznice.cz

Reklama