Foto: Shutterstock

Matky si stěžují na Instagram, který jim maže fotky dětí. Sociální síť vytvořila nástroj, který vyhledává a maže fotografie, na nichž jsou vidět ženská ňadra. Snaží se tak bránit nahotě. Přesnost tohoto nástroje, který byl vytvořen k dobrému účelu, však není úplně tak velká, jak by měla být.

Často se stává, že místo fotek dívek „nahoře bez“ maže snímky dětí bez trička. Některé matky si stěžují, že zveřejnily například obrázek malého synka s delšími vlásky, na němž nemá tričko, a sociální síť ho po chvíli odstranila. Přitom matky takovými obrázky neporušovaly žádné zásady pro zveřejňování
 
Matce čtyřletého Parkera byl účet dokonce smazán. Předtím ji Instagram několikrát varoval, že fotky, které přidává, jsou proti jeho pravidlům. Nyní se rozhodla zveřejnit snímek, na němž Parker drží ceduli s nápisem: „Drahý Instagrame, jsem chlapec, mám jen dlouhé vlasy. Přestaň mazat moje fotky.“ K tomu přidala ještě hashtag: #longhairedboyrevolution, který brzy začali používat i další uživatelé sociální sítě.

Reklama