Z dvojnásobné vraždy obvinili kriminalisté 29letou ženu z Blatnice na Hodonínsku, která ubodala ve svém domku své dvě děti - dvouletou holčičku a sedmiletého syna. Policejní mluvčí Pavel Šváb řekl, že ženě hrozí až výjimečný trest 25 let vězení.

Ženu v nejbližších hodinách eskortuje policejní hlídka z kyjovské jednotky intenzivní péče do vazební nemocnice v Brně-Bohunicích. Podle lékařů je totiž žena, zotavující se ze sebevražedných bodných ran na břiše, již mimo ohrožení svého života a je schopna výslechu.

Dvojnásobná vražda v Blatnici se stala ve středu 13. května. Do domu nedaleko školy přivolali příbuzní rodiny záchranáře, kteří našli uvnitř ubodaná mrtvá těla holčičky a chlapce. Sanitka zároveň odvezla do nemocnice matku obou dětí, která se po zabití dětí a psa pokusila o sebevraždu.

Sousedé naposledy viděli matku s holčičkou v den vraždy ve 13 hodin na poště. Chování ženy prý nenasvědčovalo sebemenším problémům. Hlášení o mrtvých dětech a zraněné matce přijala tísňová linka jen o pár hodin později. Lidé v třítisícové vesnici na Moravském Slovácku vesměs označili ženu za vzornou matku, rodinu považovali navenek za bezproblémovou.

Reklama