Zděšená, zhnusená a zklamaná. Tak popisuje své pocity Veronika, která se nedávno dozvěděla pravý důvod, proč její osmašedesátiletá matka Danuše jezdí tak často na dovolenou, navíc stále dokola na to samé místo. Není to jen sluníčko, pláž nebo dobré jídlo, co ji do jednoho z egyptských resortů třikrát do roka zavede. Našla si tam milence. Místního zaměstnance hotelu.

obrazek.png
Foto: Ilustrační. Shutterstock

Sousedka se rozpovídala

„Dozvěděla jsem se to čirou náhodou. Od matčiny sousedky, kterou jsem náhodou potkala ve městě. Zapředly jsme spolu řeč a ona najednou z počasí převedla téma jinam. S tajemný úsměvem prohlásila, že ta naše babča se teda vůbec nezdá. A jestli nám nevadí, jak mrhá penězi, namísto aby něco koupila vnoučatům,“ vypráví Veronika. Ta samozřejmě netušila, která bije, a tak se sdílná stařenka dala do vyprávění. Z toho nic netušící dceři doslova lezly oči z důlků.

„Prozradila mi, že matka má v Egyptě už rok a půl milence. Nějakého třicetiletého poslíčka, zaměstnance hotelu, kam ona pravidelně jezdí. Myslela jsem, že se na místě hanbou propadnu. V jejím věku! Vždyť je to trapné!“ kroutí hlavou Veronika s tím, že to bohužel nebyl konec příběhu. Sousedka měla ještě třešinku na dortu.

Matka si milence vydržuje

Prozradila šokované dceři i to, jak její matka měsíc, co měsíc posílá svému nápadníkovi 100 euro. „Prý se jí snažila domlouvat, že je to hloupost, ale ona je jako beran. Pořád dokola si vede svou, že je jí ho líto, v jaké bídě tam žije. A že musí pomáhat nemocné mamince, takže jen ze svého ubohého platu nevyjde. Stud ve mně vystřídal vztek! Nezbláznila se ta máma? Copak je vážně takhle hloupá?“ ptala se Veronika sama sebe a hned večer matku se svým zjištěním konfrontovala.

Prý je to její věc!

„Máma se hned začala rozčilovat na sousedku, že je stará, zapšklá ježibaba, která jí závidí, že si ještě dokáže na rozdíl od ní užívat. Prý se spolu pohádaly, tak ji schválně hned takhle naprášila. A mně vmetla do tváře, že mi do toho taky nic není. Jsou to její peníze a její život. No jo, jenže z jejích eskapád mám ostudu i já! Jestli to uražená sousedka roznese dál, jako že je toho schopná, tak máme z ostudy kabát. A co teprve ty promrhané peníze! Je mi z toho teskno,“ zlobí se Veronika. To je ale evidentně to jediné, co může dělat.

Zdroj informací: respondentka Veronika

Čtěte také:

Reklama