Děti by měly přát svým rodičům štěstí, ať už je v jakékoli podobě. Jenže co je pro Ireninu (48) maminku doslova výhrou v loterii, to ona vnímá jako její životní omyl.

„Matku jsem vždy považovala za rozumnou ženskou a dá se říci, že byla mým vzorem. Nikdy by mě nenapadlo, že v pětasedmdesáti takhle zblbne a bude se chovat jako naivní šestnáctka,“ kroutí hlavou její dcera Irena (48), která je na ni pořádně naštvaná. Ale to je tak všechno, co může s jejím rozhodnutím dělat. O co vlastně jde?

žena

Naše „bábi“ se před dvěma roky jednoduše zamilovala. Jistě, mám pro ni pochopení a přeju jí to. Vždyť je to už sedm let, co náš táta umřel. Smutek držela dlouho, takže bylo skutečně na čase, aby si zase začala užívat života. Však jsme jí i předtím se sestrami samy dohazovaly různé muže, ale ona neměla zájem. Do té doby, než potkala Mirka. Ten by ale mohl být, při troše dobré vůle, jejím synem. Je o celých sedmnáct let mladší. Vypadají vedle sebe děsně, ale čert to vezmi. Ať si mamka na stará kolena ještě užije románek. U toho to ale také mělo skončit,“ rozčiluje se dál Irena. Ji i její sestry totiž před pár týdny jejich maminka šokovala nečekaným oznámením. Svatebním.

„Nechápu, že se po dvouleté známosti žene do vdávání. V jejím věku! Z její strany to je jistě z čisté lásky, u protějšku si tím ale už tak jisté nejme. Spíš je nám naprosto jasné, proč to ten dotyčný dělá! Mamka totiž není zrovna chudá nevěsta. Po taťkovi zdědila slušné jmění, takže je dobrou partií. Obzvláště pro takového vyžírku, jakým je ten její Mirek. Nikde nedělá a už teď žije z máminých peněz. Údajně prý proto, aby mohl být pořád s ní, když už je v důchodu. Jí to vyhovuje a jemu ještě víc! Jasně, byla by to její věc. Ale jen v případě, že by nás tím svým plánovaným „ano“ nepřipravila o dědictví. Jako její manžel totiž shrábne slušný majetek a my budeme mít smůlu,“ líčí situaci Irena, které už své matce navrhovala i sestavení předsvatební smlouvy.

„Ona o ní ale nechce ani slyšet! A jakékoli naše argumenty ji jen rozzlobí. Tak moc, že s námi přestane komunikovat. Prý zná Mirka lépe, než kdokoli jiný, a nemá proč mu nevěřit. Je to nejlepší, co ji mohlo potkat. A ona ho nemíní urážet nějakým cárem papíru,“ svěřuje se Irena, která už je na pokraji zoufalství.

„Se sestrami vymýšlíme, jak bychom mámě zase vrátili zdravý rozum, aniž by nás dočista zavrhla. Ale zatím s tím podvodníkem prohráváme na body. Jestli se fakt vezmou, jsme ztracené,“ uzavírá Irena.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také: