profimedia-0470264107.jpg

Zdroj fotografie: Profimedia

Dvě předchozí děti, které matka čekala, zemřely hned po narození, protože se narodily s těžkým postižením. „Tentokrát jí lékaři v nemocnici řekli, že její novorozená dcera nebude pravděpodobně zdravá,“ uvedl zdroj serveru Mirror.

Předchozí zkušenost byla nejspíše impulzem, kvůli kterému se matka rozhodla vyhodit svou čerstvě narozenou dceru z okna. Druhé dítě vyhodila podle policie proto, aby zahladila stopy. Matce bylo řečeno, že má dcera postižené dolní končetiny, což byla vada, která by se v průběhu vývoje dítěte dala vyléčit.

Trvalo zhruba hodinu, než personál nemocnice v noci zjistil, že děti zmizely. Když je nakonec objevili, obě holčičky byly ještě živé, ale těžce zraněné. Obě zemřely brzy poté na jednotce intenzivní péče.

Žena, kterou v médiích označují pouze jako D. Kh, může podle zákonů Uzbekistánu dostat trest odnětí svobody na 15 až 25 let. Bylo však zahájeno i trestní stíhání vůči personálu nemocnice, který v době incidentu spal. Zaměstnanci mohou dostat trest odnětí svobody až na 8 let.

Čtěte také:

Reklama