Krajský soud v Hradci Králové poslal na devět let do vězení matku, která podle svého tvrzení učila nezletilé syny sexu. Podle obžaloby je opakovaně nutila k souloži. O případu jsme vás detailně informovali už včera ZDE.

„Děti jsem chtěla jen zaučit v intimních otázkách,“ hájila se 37letá žena z Havlíčkobrodska. Své postižené syny, kteří ale chodili teprve na první stupeň základní školy, nutila doma v kuchyni opakovaně k sexu.

„Nejdříve děti poučila o sexuálních vztazích mezi mužem a ženou a pak jim přikázala, aby se vysvlékly, sama byla rovněž nahá,“ píše se v obžalobě. Žena pak údajně syny osahávala a přinutila je k souloži.

Mladšímu z bratrů se to nelíbilo a po pár dnech odmítl v sexuálních praktikách pokračovat. Starší ze synů se podle policie zalekl trestu a styk s matkou udržoval až čtyřikrát týdně.

Podle sexuologa Petra Weisse je tento případ naprosto výjimečný. Nejen tím, že ze znásilňování je obviněna žena, ale i proto, že oběťmi jsou její děti. „V zásadě platí, že praví pedofilové, a to jak muži, tak ženy, nezneužívají vlastní děti,“ řekl Weiss.

Reklama