„Leoše znám v podstatě od narození. Je to syn maminčiny kamarádky, bydlí ve stejné ulici a společným hraním jsme strávili podstatnou část dětství. Pamatuju si, že už když jsme byli docela malí, naše mamky vtipkovaly o tom, že by bylo skvělé, kdybychom se do sebe v dospělosti zamilovali a spojili tím naše rodiny ještě víc. Jenže postupem času se ukázalo, že to nebyla jen legrace,“ tvrdí Petra.

648ad3c23bfb8obrazek.png
Foto: Shutterstock

Před několika lety započaly jejich matky „nenápadné“ dohazování, a přestože Petra nemá o Leoše žádný hlubší než kamarádský zájem, dohazovačky se nehodlají jen tak snadno vzdát.

„Leoše mám ráda jako kamaráda, nikdy mě nijak nepřitahoval a myslím, že já jeho taky ne. Jenže je hrozně snadno manipulovatelný svou matkou, u které bydlí, i když mu už táhne na třicet, a tak se mi v posledních letech dvoří. Já sice taky bydlím u rodičů, ale mají velký dům a já si v něm zrekonstruovala byt s vlastním vchodem. Bohužel ani ten nezabrání tomu, aby se mi matka pořád montovala do života,“ popisuje Petra.

Přestože Leošovy vytrvalé pokusy o sblížení vytrvale odmítá. Doma je jí Leoš pořád předhazován jako skvělá partie. Petra si připadá jako v jiném století, kdy bylo běžné, že sňatky svým dětem domlouvali rodiče.

„Pořád doma slyším, že Leoš je inženýr, má dobrou práci a měla bych se s ním skvěle, ne jak s těmi pochybnými individui, s nimiž jsem během života chodila. Zcela běžně se stává, že se na nedělním obědě, kam mě rodiče pozvali, zjeví taky Leoš se svou mámou a většinou má pro mě třeba kytici růží nebo bonboniéru. Když mě navíc přede všemi pozve třeba do kina, musím mu to slíbit, abych nebyla nevychovaná. Občas takhle někam vyrazíme, ale spíš mě to otravuje a je to pro mě ztráta času. Bohužel teď jsem skoro dva roky nezadaná, takže jsou tyhle dohazovací eskapády poměrně časté a máma si prostě nenechá vysvětlit, že nemám zájem. Se sousedkou se nehodlají vzdát snu o společných vnoučatech,“ uzavírá Petra.

Zdroj: respondentka Petra

Čtěte také:

Reklama