bento-fb.jpg

Foto: Shutterstock

Matka z Tokia, známá jako Etoni Mama, vytváří rozkošná a lahodně vypadající jídla, po kterých by jistě zatoužil i leckterý dospělák. Japonka vychovává tři děti ve věku 11, 9 a 7 let, které mají to štěstí, že si mohou každý den pochutnat na pestrých pokrmech inspirovaných kreslenými postavičkami.
 
Talentovaná matka je mistryní kyarabenu. Jde o japonský servírovací styl, kdy je komplikovaně uspořádané a zdobené bento (jídlo v krabičce, kde je základem rýže; pozn. redakce) tak, aby připomínalo postavičky z populárních pohádek, zvířata nebo rostliny. Zdobené bento bylo původně určeno k vytvoření většího zájmu dětí o jídlo. Nyní se však v tomto stylu servírování v Japonsku dokonce soutěží.
 
Etoni je v tomto stylu servírování opravdu dobrá. Základem jejích pokrmů je vejce. Je až neuvěřitelné, v co dokáže proměnit obyčejný žloutek či bílek. Poté, co jí její kolegyně v práci řekla, aby se se svými výtvory pochlubila na Instagramu, začala Etoni sdílet své pokrmy a za pár let získala pořádnou základnu fanoušků. Dnes ji sleduje už 115 tisíc lidí. Tam ale její úspěch nekončí. Vydala také kuchařku, která pomáhá ostatním rodičům servírovat jejich dětem jídlo, které je tak roztomilé, že mu nebudou moci odolat.

Čtěte také:

Reklama