fb.jpg
Foto: Profimedia

Na Ukrajině vypukl skandál poté, co vyšlo najevo, že osmiletá blogerka s miliony sledujícími chodí s 13letým chlapcem. Za normálních okolností by vztah zřejmě řešili jen sousedé, jenže mladý pár se svými fotografiemi chlubí na sociálních sítích. Malá Mila odpověděla na nenávistné komentáře s úplným klidem, že je vše s požehnáním její matky, která s ní spravuje i všechny její účty na sociálních sítích.

Ani to však sledujícím na klidu nepřidalo. Ukrajinská influencerka sdílí fotografie, jak jsou k sobě s chlapcem přitisknutí, líbají se a leží spolu v posteli. „Není třeba vysvětlovat, že Mila je ještě dítě, v žádné kultuře není považovaná za ženu, zatímco její přítel už může mít sex. Přijde mi to odporné,“ píše jedna z Miliných sledujících pod fotografii zamilovaného páru.

Jakmile se příběh dostal do médií, Mila nebo Milina matka Darya většinu provokativních fotografií z účtu odstranila. Problémy spojené s psychikou dětských modelek a účastnic soutěží krásy rezonují společností už poměrně dlouhou dobu a v současnosti se k této kategorii přidávají i dětské blogerky, které také předčasně dospívají. Lidé Daryu neviní jen z přihlížení věkově nevyváženému vztahu své dcery, ale také ze sexualizace jejího těla. K případu se vyjádřil i známý ukrajinský novinář a bývalý politik Igor Mosiychuk s tím, že vyžaduje okamžitý zásah policie.

Celá propagace Mily a Pashy na sociálních sítích je velmi blízká dětské pornografii a je živnou půdou pro pedofily,“ napsal na svůj facebookový profil.
Milana Makhanets má na singapurské aplikaci pro sdílení videí Likee (alternativa TikToku) téměř sedm milionů sledujících. Pracuje jako modelka a často se účastní dětských módních přehlídek.

Reklama