Stát se maminkou je úžasná věc. Jenže jsou věci, s nimiž se musíme s nástupem rodičovství rozloučit. Po čem se ženám se závazky stýská nejvíce? Zeptali jsme se jich.

Soňa (27 let): Dlouhé snídaně
Den pro mě vždy začínal dlouhou, opulentní snídaní. Na stole muselo být ode všeho něco a já z toho pomalu uzobávala. Ať se dělo cokoli, nikdy jsem se nenechala nikým a ničím vyrušit. To ale skončilo narozením Petrušky. Vlastně ani ne tak jejím narozením, ale tím, že začala chodit. Jakmile přestala být upoutaná na jedno místo, nedělám nic jiného, než že na ní od božího rána běhám. A jsem ráda, když do sebe za poklusu nasoukám alespoň suchý rohlík.

baby

Agáta (30 let): Boj o ovladač
Dřív jsme se s manželem dohadovali, který pořad v televizi budeme sledovat. Dnes jsme na vedlejší koleji oba dva. Od rána do večera je program čistě v režii našich dětí, a tak trávíme rána s Krtečkem, odpoledne tu vřeští Šmoulové a navečer bzučí Včelka Mája a mává Večerníček. Jak já bych se někdy zmocnila ovladače a podívala se na nějaký dokument nebo na romantickou komedii! Večer, když konečně děti usnou, už ale nemám sílu ani na jedno.

Dita (24 let): Čerstvé pečivo
Už celý měsíc jsem si nepochutnala na čerstvém pečivu a ještě hezkých pár měsíců si ho kvůli kojení budu muset odpustit. Jistě, je to možná přízemní přání, ale nedokážete si představit, co bych teď dala za péřový chléb s vypečenou kůrkou, nebo za voňavou makovanou housku s máslem. Však se mi o nich taky v noci zdává! Místo toho do sebe cpu gumové rohlíky a chléb, co už pomalu ani nejde krájet.

Markéta (36 let): Sex kdykoli a kdekoli
S manželem jsme byli zvyklí mít sex třeba i třikrát za den, a to po celém domě. Tu mě opřel o kuchyňskou linku, jindy posadil na pračku, nebo položil na pracovní stůl. Ale od té doby co máme děti, je tohle pasé. Milujeme se s bídou třikrát do týdne, a to jsme omezeni pouze na naši ložnici.

Kateřina (31 let): Dovolená nadivoko
Ke zbláznění nesnáším dovolenkové destinace s čilým turistickým ruchem. Pláže, kde je hlava na hlavě, a hotelové resorty mi doslova nahánějí husí kůži. S přítelem jsme vždy cestovali na vlastní pěst. Jen tak s batůžkem, bez nějakých plánů a rezervací. S tím je ale utrum, děti mají jiné preference. Jsou to právě ty stupidní resorty s několika bazény a tobogány, kterým jsme se do té doby obloukem vyhýbali. A tak musíme s partnerem zatnout zuby, ubrat ze svých nároků a smířit se s tím, že na dovolenou podle našeho gusta pojedeme až za hezkých pár let.

Sabina (45 let): Pěkná postava
Jediné, co mi chybí, je moje původní postava. Po prvním dítěti jsem ještě zhubla na svou váhu, ale po druhém a třetím už to bylo nad moje síly. Mám zadek jako pivovarská kobyla, prsa jako psí uši a pořádnou celulitidu.

Renata (39 let): Ranní pohoda
Mým ranním rituálem bylo zajít do schránky pro noviny, uvařit si kávu, zapálit si cigaretku a s tím vším se usadit do pohodlného křesla. Jenže děti tomu všemu udělaly přítrž. Kafe nepiju kvůli kojení, kouřit jsem přestala, když jsem otěhotněla a klid čtení (i cokoli jiného) zmizel s příchodem těch malých zbojníků.

Čtěte také:

Reklama