Ne každá maminka je z mateřské odvázaná. Přečtěte si zase trochu jiný názor, který nám na dnešní téma poslala čtenářka s nickem lleennaa a my jí děkujeme.

Krásné středeční odpoledne, tak jsem si včera při přečtení staré dobré anekdoty řekla, že vlastně nemám o čem psát. Ve většině případech to totiž souhlasí. V pondělí jsem měla volno, přítel toho využil, zašel si s přáteli na pár kousků do hospůdky a večer po příchodu se mě zeptal, co jsme vlastně celý den dělali. Mou odpověď snad ani nechtějte znát.

Když jsem byla o dost mladší a naivnější, říkala jsem si, jak budu asi trávit mateřskou. Viděla jsem se, jak s kočárkem budu chodit na procházky, chovat to malé robátko a hrát si s ním, krmit jej, přebalovat, mazlit se.

Jak vypadá realita?

Malé jsou dva roky. Za ty dva roky jsem poznala, že pračka může jet i třikrát za den, že ustlaná postel je sci-fi, že mi žehlička nějakým způsobem přiroste k ruce a bílé čisté zdi jsou pouze v pohádkách...nemusím pokračovat, kdo má děti, tak to zná.

Já mám jen jedno dítě a přiznám se, že do druhého se nijak neženu. Proč? Dva roky jsem lítala jak hadr na holi, sotva se malá odstavila a poznala kouzlo Sunaru, nastoupila jsem jako pokladní v obchodě. Kolotoč začal. Během dopoledne dítě, domácnost (uvařit, uklidit, pohrát si), odpoledne do roboty, večer vyřízená. Chvíli trvalo, než jsem si na ten kolotoč zvykla. Teď už je líp, malá se dost osamostatnila, i v názorech. Ona přece nebude snídat to co maminka, nebude obědvat ve stejnou dobu jako maminka. Dát mamince pusinku a pomazlit se s ní? Ha ha, řekl by klasik.

Nedávno jsem začala řešit, co budu dělat po mateřské. Rok je sice dlouhá doba, ale pořád na to myslím. Přítel dostal úžasný nápad: budeme pracovat na sourozenci. Málem jsem po něm skočila s nožem v ruce. Dělá si ze mě srandu? Tak já budu dopoledne s dvěma dětma, odpoledne někde na brigádě, od září nastupuju dálkově na školu,...kdy se proboha budu učit?

Mateřská je fajn, člověk při ní přijde na spoustu věcí. Třeba na to, že zvládne v jedné ruce držet dítě, druhou míchat polívku a nohama zametat drobky pod kuchyňskou linku. Přijde na to, že když chce, umí hafo básniček a písniček, že si vybaví spoustu her z dětsví (u nás momentálně vede polštářová bitva).

A některé přijdou na to, jestli se cítí na to být matkami na plný úvazek nebo ne. Já na to přišla. Nejsem dokonalá matka, své dítě miluji nade všechno. Ovšem mateřská - rodičovská dovolená mě ubíjí.

lleennaa

Díky za názor a držím palce, abyste se dohodli na nějakém kompromisu

Co si o mateřské myslíte vy, milé ženy-in? Máte stejný názor, jako lleennaa, nebo s ní nesouhlasíte? Jak je to u vás? Cítíte se být matkou na plný úvazek? Nebo už se těšíte do práce? Napište nám na dnešní téma. Přivítáme vaše postřehy, názory, rady, příběhy.

Své příspěvky posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama