„Dítě jsem chtěla, ale vždycky jsem věděla, že nebudu taková ta matka, co je tři roky na mateřské a potom si pořídí další dítě, aby si volno ještě o tři roky prodlužila. Manželovi jsem ještě před otěhotněním řekla, že doma strávím maximálně šestinedělí a potom se chci vrátit do práce. Dělám v právní oblasti. Odkýval mi to, ale asi tomu stejně moc nevěřil,“ svěřuje se třiatřicetiletá Eliška.
5f9800cc5743fobrazek.png
Foto: Shutterstock

Ta ale svůj slib splnila. Doma jí to prý nebavilo, svoji práci miluje a také se nechtěla stát finančně závislou pouze na manželovi. V kanceláři má pro dceru postýlku a najala si chůvu na plný úvazek. Od dceřiných pěti měsíců navíc nekojí, čímž se situace značně zlehčila.

„Manžel věděl, jak to udělám, ale teď se se mnou stejně mnohdy dohaduje. Prý jestli mi není líto, že přijdu o ty nejhezčí okamžiky toho, jak dcera roste. Pochopení pro mě nemají ani moji, ani manželovi rodiče, a dokonce ani kamarádky. Všichni se na mě kvůli tomu dívají skrz prsty. Nemyslím si, že bych o něco přicházela. Dceru vidím docela často. Kancelář si pronajímám sama pro sebe. Chůva mi dceru během dne několikrát přinese a já si ji třeba deset minut chovám. Je docela spavé dítě a opravdu mě nebaví se celé dny dívat, jak roztomile spinká. Až povyroste, tak to bude určitě větší zábava. To se jí budu věnovat víc o víkendu,“ myslí si žena.

Když chůvě k večeru skončí směna, Eliška dceru převezme a doma ji předá manželovi. Ten se s potěšením stará o večerní rutinu, o koupání a uspávání, aby si jeho manželka mohla odpočinout po namáhavém dni v práci. Neskrývá ale svoji nelibost z toho, že Eliška do práce vůbec chodí. Raději by ji viděl s dcerou doma. A tak se kromě koupání a uspávání večer ještě občas odehraje jedna rodinná hádka.

„Už se nehádáme tak často, protože po měsících si manžel docela zvyknul, ale sem tam si neodpustí rýpavé poznámky. Prostě chci pracovat a přes to nejede vlak. Problém je, že začal mluvit o druhém dítěti. Asi si myslí, že dvě děti už mě připoutají doma. Ale já další dítě nechci, vždycky jsem věděla, že mi jedno stačí,“ uzavírá mladá žena.

Čtěte také: 

Reklama