Po maminkách z Prahy a Středočeského kraje se dnes mohou i maminky z kraje Moravskoslezského dozvědět, jaká mateřská centra mohou navštěvovat ve svém okolí.

Mateřské centrum Havířov
V tomto centru mají maminky s dětmi k dispozici hernu, tělocvičnu, hračky pro děti nejmenší až desetileté, hudební nástroje, tělocvičné nářadí, televizi, video, počítač s hrami pro děti a výukovými programy, kuchyňku a rekonstruovanou zahradu.

Otevřeno je od pondělí do pátku, od 9 do 12 hodin a potom od 15 do 18 hodin.    

Do pravidelného programu centra patří cvičení pro maminky s dětmi, výtvarný a hudební program, besedy a přednášky pro maminky, soutěžní odpoledne a hraní na počítači. Nepravidelně se konají divadelní představení, výstavy, burzy oblečení, návštěvy kouzelníka, plavání, návštěvy jízdárny a výlety.
V MC si můžete také nechat pohlídat děti nebo uspořádat narozeninovou oslavu vašeho drobečka.

Centrum vydává, ve spolupráci s městským magistrátem a dalšími organizacemi, dětské noviny. Pořadají se zde různé charitativní sbírky.

Adresa: J. Seiferta 8, Havířov
Kontakt: Ing. Zuzana Malířová - 724 167 760 (e-mail: matcentrum@volny.cz)

Mateřské centrum Sluníčko Karviná
Sluníčko je křesťansky orientované sdružení, které usiluje o posilování hodnoty rodiny, úlohy rodičů a mateřské role ženy ve společnosti. Jako i další centra, je i Sluníčko otevřeno pro rodiče s dětmi a za úkol si klade naplňovat volný čas maminek, připravovat pro ně zábavný i naučný program, poradit jim a poskytnou případnou pomoc. Stejně tak chce naučit děti již od útlého věku využívat plnohodnotně svůj čas a adaptovat je do kolektivu ostatních dětí.

Otevřeno je každé pondělí až pátek, od 8h30 do 11h30.
Probíhá zde cvičení pro maminky, dětský program s cvičením, tančením a zpíváním, besedy s nejrůznějšími zajímavými lidmi, dny "pro krásu maminek" s návštěvou kadeřnice, kosmetičky a manikérky, cvičení rodičů s dětmi, cvičení pro těhotné i výtvarná dílnička.

Adresa: Čajkovského 2216, Karviná
Kontakt: Mgr. Lenka Kalniková - 596 631 167 (e-mail: mc.slunicko@volny.cz)

Mateřské centrum Krteček Ostrava
Centrum je otevřeno od pondělí do pátku a je přístupné pro všechny rodiče s dětmi do šesti let i pro těhotné ženy. Za symbolické vstupné se tady mohou rodiče setkávat s jinými rodiči a jejich děti si přitom mohou hrát s jinými dětmi. Je zde k dispozici herna s hračkami a samozřejmě zajímavý program jak pro děti, tak pro jejich rodiče.

V pondělí zde probíhá zpívání a tancování, přednášky a besedy s odborníky. V úterý cvičení pro děti, masáže kojenců a cvičení kojenců, které vede rehabilitační pracovnice, klub kojících maminek pod vedením laktační poradkyně a odpoledne pro těhotné. Středa je určena především maminkám s nejmenšími dětmi do jednoho a půl roku. Ve čtvrtek je herna uzavřena pro batolata od jednoho do dvou let a maminky si mohou zdokonalit svou angličtinu. Později odpoledne probíhají tvořivé hodiny pro maminky, které vede zdejší čtenářka Lora. V pátek probíhá divadlo, pohybové, poznávací a jiné zábavné hry, říkanky a zpívání. 

Adresa: Slavíkova 1759, Ostrava - Poruba
Kontakt: Jana Skácelová - 596 938 650, 737 129 142 (e-mail: mckrtecek@volny.cz)

                 
Reklama