Mateřské centrum Ostrůvek - OSTROV 
Centrum funguje jako základna pro maminky i tatínky s malými dětmi a také pro těhotné ženy. Umožňuje jim stýkat se mezi sebou, navazovat nové kontakty a nabízí různé volnočasové aktivity, od nejrůznějších přednášek, seminářů a zábavných akcí až po cvičení a přípravu na porod pro těhotné ženy.
K dispozici je velká herna s hračkami pro děti, ve které se mohou po objednání pořádat dětské narozeninové oslavy.

Otevírací doba je od pondělí do pátku, dopoledne od 9h00 do 12h00 a odpoledne od 14h30 do 17h00. Vstupné je od 20 do 40 Kč, podle toho, co se zrovna v centru děje.
S dětmi můžete navštěvovat klub maminek dětí do jednoho roku, hrátky s batolátky, výtvarnou dílnu, hudební hrátky, tančení pro radost, divadélko nebo můžete zajít na masáž kojenců.
Pro maminky jsou připraveny kurzy angličtiny, výtvarná dílna, nejrůznější večerní besedy a cvičení.
V centru také probíhá vítání nových miminek.

Adresa: MC Ostrůvek, U nemocnice 1202, Ostrov
Kontakt: Kottková Lenka, 353 843 155 nebo 606 448 036 (e-mail: mcostruvek@seznam.cz)

Mateřské centrum Klubíčko - CHEB
Chebské mateřské centrum před nedávnem změnilo své sídlo. 1. dubna bylo nově otevřeno v prostorách, které všichni místní občané znají jako "starý gympl". Navštívit je můžou maminky, tatínkové i prarodiče s dětmi každý všední den, kdy je jim k dispozici herna.

Program Klubíčka nám přiblíží paní Šnajdrová:
"Scházíme se zde k pravidelným návštěvám, jak je zažito v pondělí a čtvrtek na hrátky s batolátky a v úterý na malou výtvarnou dílnu, kde si děti vyrobí dárek pro maminku nebo pro babičku. Jedná se o tradiční dvouhodinovky, kde se v první části musí děti snažit o výkony a v druhé následuje tzv. volná herna, kde si děti hrají a maminky se snaží vzdálit svému dítěti, přesto že ho neustále sledují."

O prázdninách zde probíhá netradiční příprava na školu pro budoucí prvňáčky a opakování do školy pro děti, které již školu navštěvují.
Vstupné do centra je 10 Kč na hrátky s batolátky a 20 Kč do výtvarné dílny, kde se navíc hradí i materiál. Vstupné se bude muset bohužel zvýšit, protože náklady na provoz jsou v nových prostorách vyšší.

Co nabízí Klubíčko, co jinde nenajdete?
"Chystáme se na společnou dovolenou k moři, kdy nám cestovní kancelář umožnila formou daru navštívit Chorvatsko v počtu 45–49 osob. Matky platí pouze náklady na dopravu.
Je za námi tradiční akce Pohádkové putování, která měla letos po pětileté tradici účast 100 soutěžících dětí.
Dále připravujeme společně se školkou v Schirndingu a Zpč. divadlem v Chebu Česko-německé představení Stvoření světa za sedm dní, na které jsme získali grant od Česko-německého fondu budoucnosti.
Na konec roku chystáme společenskou událost Rozsvěcení vánočního stromu, kde matky s dětmi z Mateřského centra vyrábí ozdoby, které ozdobí vánoční strom před Zpč. divadlem, a malým adventním koncertem přivítají čas čertů, Mikulášů a Ježíšků."

Adresa: MC Klubíčko, Karlova 17, Cheb
Kontakt: Hana Šnajdrová, 354 436 626 (e-mail: mc.klubicko@seznam.cz)

Baby club Robinson - SOKOLOV
Mateřské centrum s nezvyklým názvem založily v Sokolově maminky na mateřské dovolené. Problémy s hledáním prostoru pro centrum vyřešily zútulněním staré tělocvičny, kde vytvořily pravý ráj pro děti.

V centru nechybí herna se spoustou hraček, kterou můžou využívat všechny maminky s dětmi, ale také tatínci a ostatní, kteří se o děti starají.
Centrum funguje od pondělí do pátku. Každý den zde probíhá aerobik, v pondělí a v pátek těhotenské kurzy, ve středu angličtina pro nejmenší, v pátek cvičení s kojenci, od pondělí do středy školička.
Ve čtvrtek je pro děti od dvou a půl do čtyř let připraven projekt "Poprvé bez mámy", kdy se učí během tří hodin zvykat na kolektiv bez přítomnosti maminky. Jde o přípravu na přechod do školky.

S Robinsonem se můžete zúčastnit také nepravidelných akcí, jako jsou návštěvy zoologické zahrady, výletu do aquaparku, jízdy na kolečkových bruslích, maškarního bálu, Mikuláše a jiných.

Adresa: ul. Boženy Němcová 1932, Sokolov
Kontakt: paní Riečanová - 777 637 534, paní Vojáčková - 606 488 101 (e-mail: RI_CI@volny.cz)

Reklama