Přeji pěkný den,
 
o tom, čím bych chtěla být v dospělosti, jsem měla jasno díky povolání mé maminky. Pracovala celý život jako učitelka v mateřince. Měla na starosti ty nejmenší dětičky - 3-4leté. Moc ráda jsem jí pomáhala, hlavně o prázdninách.
 
Hrála jsem si s nimi, povídala a připadala jsem si hrozně důležitá. Mamka, když viděla můj zájem o toto povolání, mě v tom začala podporovat. Ale mělo to jednu podmínku. Musela jsem umět hrát na nějaký hudební nástroj.
 
Přihlásila jsem se na housle. Vzal mě do učení velmi starý pán. Asi po měsíci si zavolal mamku a doporučil, abych přešla na jiný hudební nástroj, neb mám příliš krátké prsty. Zkusila jsem klavír. Po dvou měsících mi bylo doporučeno, abych raději s hudbou přestala, protože bylo zjištěno, že nemám vůbec žádný hudební sluch.
 
Probrečela jsem skoro celou noc, ale smířila jsem se s tím. No a jelikož mě ve škole bavila a šla matematika, vystudovala jsem tehdy Střední ekonomickou školu a myslím, že jsem neprohloupila. Ale!
 
Mateřinka přišla (možná) o dobrou učitelku.
Januše

Milá Januše, díky za příspěvek na dnešní téma sny. Housle jsou nástroj krásný, ale velice těžký. Většina nadaných dětí začíná s tímto nástrojem. Pro rodiče je to někdy veliká fuška to zvládnout. A když to nejde a nešlo, tak nezoufejte, vždyť člověk umí mnoho jiných věcí.  Vy umíte zaslat zajímavý mailík. Za něj vám zasíláme odměnu - tužidlo na vlasy GLISS KUR. A mezi námi, některé učitelky v mateřince umějí sice hrát na klavír, ale jinak....

Krásný den vám přeje

redakce@zena-in.cz

Napište nám i vy, co jste si přála. Vyšlo to? Nevyšlo to? Pište.

Reklama