Tonyo, jak Vám zatím jdou tréninky?
TG: Michal má osm titulů mistra republiky? To jsem nevěděla. Teď mám ještě větší mindrák z toho, že tancuje se mnou. Michal je dobrý učitel, ale já asi nejsem nejlepší žák. Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Nechci být starý pes.


Michale, jaká je Tonya studentkou tance?
MB: Má velice specifický styl chápání věcí. Hodně pracuje s představivostí a neučí se na základě informací, ale na základě pocitů. Takže rovnou trénujeme na hudbu, téměř nepočítáme, protože matematika není Toniččina silná stránka, a také nepoužíváme zrcadlo.
TG: To je pravda. V zrcadle vidím všechno naopak a dělá mi to zmatek.


Projevuje se to, že je Tonya hudebnicí?
MB: U samby jsou různé rytmizace a je to složité na vysvětlení, ale Tonya to pocitově hned pochopila.
TG: Děkuji za pochvalu. To mi pomáhá. Včera jsem byla hrozně smutná, protože mi to nešlo. Bála jsem se, že se mnou nebude mít trpělivost. Hrozně mě bolely nohy, byla jsem hrozně unavená, na nic naučeného jsem si nepamatovala.


To nezní pozitivně, vážně je to tak zlé?
TG: Nejhorší je, když něco umím a pak to najednou nedokážu zopakovat.
MB: Něco třeba dvě hodiny trénujeme. Tonya je v tom skvělá a pak dojde k malému vyrušení, někdo zatelefonuje nebo se Tonya uvidí v zrcadle, a najednou nic, jako kdyby ty dvě hodiny před tím neexistovaly.
TG: Můj hendikep je také čeština. Učím se něco, co vlastně vůbec neumím, v jazyce, který mi stále nejde. Dlouho jsem se učila jezdit na snowboardu. Měla jsem české lektory a nešlo mi to a pak jednou jsem měla lektora v angličtině a já najednou začala jezdit.


Komunikace mezi Vámi je tedy v českém jazyce?
MB: Většinou ano, občas nějaké slovo pro vyjádření pocitů je v angličtině.


Tonyo, bavila jste se o StarDance s Matějem Ruppertem?
TG: Rady mi nedával, ale řekl mi, že mi bude posílat hlasy, čehož si velmi vážím. Tatiana Kuchařová mi říkala, že to je super, že se do tance zamiluju. A ano, jsem opravdu šťastná. Nejen že se učím novým věcem, ale poznávám se s novými lidmi, které bych možná jinak nepotkala.


Michale, proč jste se zúčastnil konkurzu do StarDance?
MB: Chtěl jsem se posunout v roli pedagoga a v roli choreografa zase změnit styl přemýšlení. To znamená, aby to byla větší show a lépe se pracovalo s prostorem.

Co Vás více baví, standard, nebo latina?
TG: Těžko říct, ale asi jde o konkrétní tance. Třeba samba se mi líbí moc, ale jive? Co to je za tanec?
MB: Překvapilo mě, jak dobře se naučila paso doble, a velmi jí jde ta samba.


Jak se těšíte na přímé přenosy?
TG: Tréma bude před prvním kolem určitě i celý den. Ale tréma je dobrá věc, mívám ji i před koncerty. Když jsem ale na pódiu, tak už na ni není čas. Tréma je energie, která se promění v adrenalin a další věci, které pomáhají.
MB: Já publikum vnímám jako naše známé, kteří se na nás koukají a fandí nám, a ta kamera, to je jen železná krabička.
TG: Jsem ráda, že Michal je tak cool. To je jiná generace.


Jak vnímáte porotu? Bojíte se jí?
MB: Pan Ostrava!
TG: Pan Ostrava! Z něj mám na jedné straně velký respekt a na druhé straně velký strach. A pak paní Tatiana ze Slovenska. U ní mám problém, že jí špatně rozumím. Slovenština je pro mě těžká. Ale to možná bude dobře. MB: Lidi asi tolik technika nezajímá, ale protože nás bude sledovat právě i porota, tak vím, že musím být důslednější právě v technice a výrazech.

Jaký je Vás cíl?
TG a MB: Top 3!

Koho berete jako svoji největší konkurenci?
TG: Matouš Ruml je skoro stejně roztomilý jako já.
MB: Zatím máme takovou komunitu, kde jsme všichni přátelé. Těžko se o někom uvažuje jako o konkurenci.
TG: Ale já doufám, že se s námi do té top 3 dostane Matouš s Natálií. A jsem ochotná s nimi i prohrát. Ale napadá mě, že velkou konkurencí pro všechny může být Kovy. Sice ho tolik neznám, ale moje děti mě informovaly o tom, kdo je. Vím, že je youtuber, má hodně fanoušků a určitě bude šikovný tanečník. Takže se bojím Kovyho.


Mluvila jste o dětech. Podporují Vás?
TG: Moje děti by se chtěly přijít podívat, jak Kovy tančí. Chtěly by se s ním vyfotit. Když jdu na trénink, říkají mi, ať ho pozdravuju.

Zdroj: Česká televize

Čtěte také:

Reklama