Jestliže tenhle výlet ještě nemáte za sebou, určitě jste doma zaslechla alespoň jednou prosbu: „Pojďme na Matějskou.“ A pokud jste kývla, můžete si dnes přečíst, co vás tam čeká a za kolik. My už jsme tam byli.

K pražskému výstavišti jsme se vydali vybaveni kalkulačkou, foťákem a notnou dávkou odvahy a odhodlání pokořit všechny ty krkolomné atrakce, pro které se u nás vžil název „blinkačky“. Jediné, co nám nahánělo strach, byly předpovídané mrazy. Ale později jsme zjistili, že když se s námi obří stroj točí ve všech možných pozicích, člověk okolní teplotu ani moc nevnímá. Ve chvílích, kdy máte pevnou půdu pod nohama a na klidný žaludek zase postačí šálek čaje, který je k dostání v mnoha stáncích s občerstvením. Ale nepředbíhejme…

Brány pouti se otevírají od úterý do pátku ve 14 hodin, o víkendech a svátcích už v 10 hodin. Zavíračka je ve všední dny ve 21 a o víkendu ve 22 hodin. Vychutnat si můžete více než 130 různých atrakcí.

V přední části najdete především atrakce pro menší děti, například vláčky, labutě, lochnesku, autodrom… A také stánky s cukrovinkami nebo nafukovacími míčky. Čím více se budete oddalovat vchodu, tím adrenalinovější atrakce na vás čekají.  Většina z nich patří Holanďanům, kteří ocení, když jim na prstech naznačíte, kolik lístků chcete koupit. Upřímně, my bychom v tom rachotu nerozuměli také, a to jsme Češi.

Strašidelných domů se tu letos sešlo hned několik, z nichž nováčkem je atrakce zvaná Psycho. Po domě vás nevozí vagony se sedačkami, ale musíte si jej projít sami. Dům, ze kterého se neustále ozývají různé děsivé zvuky a temný hlas (bohužel mluví anglicky), obsahuje několik místností. V každé z nich vás na chvíli zavřou a začínají se dít věci… To vše ještě zdokonalí živí herci, kteří věnují mimořádnou pozornost hlavně tomu, kdo se nejvíc bojí. Je nám líto, ale víc už prozradit nemůžeme, abyste z toho strachu taky něco měli. (P.S.: Nelekněte se toho chlápka s motorovkou.)

Kolik zaplatíte?

Vstup: úterý až pátek 10 korun/osoba, sobota, neděle 25 korun/osoba, důchodci, vojáci a děti do 120 cm zdarma. Děti mají vstup zdarma i na některé atrakce.

Atrakce pro děti
Labutě: 30 Kč
Dětský vláček: 25 Kč
Lochneska: 25 Kč
Motokáry: 35 Kč

Atrakce pro celou rodinu:
Psycho: 70 Kč
Autodrom: 40 Kč
Ruské kolo: 40 Kč
Horská dráha: 40 Kč

Adrenalinové atrakce:
Katapult: 200 Kč
Carrousel: 100 Kč
Booster: 100 Kč
Extreme: 70 Kč
Sound Machine: 70 Kč
Roll Over: 70 Kč
Break Dance: 70 Kč

Milovníci adrenalinu si také přijdou na své. Jmenujme alespoň Booster. Speciální sedačky se s vámi dostanou do výšky několika desítek metrů a následuje volný pád dolů, přičemž se sedačka ještě několikrát ve vzduchu protočí. Katapult je něco jako obrácený bungee jumping. Jsou to dvě sedačky v konstrukci ve tvaru koule, která je upevněná na speciálních lanech. Koule je s vámi katapultována do výšky několika desítek metrů. Skvělá atrakce je Sound Machine a z podobného těsta Extreme, slabším náturám však nedoporučujeme, pokud se vám udělá zle hned na začátku, budete to muset vydržet ještě nejméně pět minut do konce.

Další podobné atrakce jsou Roll Over a Break Dance, jejichž systé m točení nelze ani popsat. Milovníci velkých výšek ocení nejen Ruské kolo, ale i atrakci Carrousel. Tváří se jako obyčejný řetízák, jenom se s vámi točí 50 metrů nad zemí. Na adrenalinových atrakcích je většinou požadována minimální výška. Máte-li tedy odvážného potomka, leč malého vzrůstu, má alespoň pro letošní rok smůlu.

Poněkud mírnější jsou horské dráhy. Jedna ze čtyř drah je speciálně upravená pro malé děti, je tedy mírnější. Novou atrakcí je horská dráha, kde na zlomek vteřiny pojedete hlavou dolů. My jsme si z ní odnesli trochu zklamání. Nasednete, párkrát se s vámi vozík zachvěje, a už se zase vystupuje. Jízda snad netrvala ani minutu.

Kromě kolotočů se samozřejmě můžete blýsknout na střelnici i u jiných herních stánků. Stánků s občerstvením, pitím i cukrovinkami je na každém kroku dostatek.


Půjdete, nebo jste už byla? Lákají vás adrenalinové atrakce?
Reklama