Dobrá zpráva pro milovníky atrakcí a kolotočů. Matějská pouť bude letos otevřená o týden déle! Je to údajně kvůli delší zimě.

Kolotoče a další atrakce tak bude možné místo do pondělí 13. dubna navštívit až do neděle 19. dubna. „Prodloužení se účastní všechny atrakce hostující v areálu včetně zahraničních,“ píše se na webu organizátorů pouti, rodiny Kočkových.

Pouť je otevřená od úterý do pátku od 14.00 do 21.00 a v sobotu, v neděli a ve svátky od 10.00 do 22.00. Vstupné do areálu je 25 korun v sobotu, v neděli a ve svátek, a deset korun od úterka do pátku. Děti do 120 centimetrů, důchodci a vojáci mají vstup zdarma.

Tradice konání Matějské pouti je v Národní knihovně archivována již od roku 1595. Dá se tedy říci, že letos oslaví 414 let. Matějská pouť je první evropskou jarní poutí.

Původně se pouť konala v blízkosti Hanspaulky, u kostelíku Sv. Matěje. Prostranství ovšem bylo malé, a tak se stánky posouvaly až k nynějšímu Vítěznému náměstí do míst, kde je nyní areál vysokých škol, a odtud pak až ke stanici metra Hradčanská. Když byl v roce 1963 postaven vysokoškolský areál, pouť se přesunula na Výstaviště.

Letos se jedná o 46. ročník její novodobé historie. Již 15. rokem se na jejím pořádání spolupodílejí i kolotočáři z Nizozemí.

Byli jste na Matějské, nebo se podle vás jedná o „pokleslou zábavu“?

Čtěte také: Matějská pouť: Kde, co a za kolik?