Matěj Hádek patří mezi nejvýraznější talenty mladší herecké generace. Do srdcí mnoha diváků se zapsal mimo jiné také rolí Honzy v retro seriálu České televize Vyprávěj. On sám však o sobě vypráví velmi nerad.

Sehnat Matěje Hádka k rozhovoru je téměř nadlidský výkon. Buď nemůže z nedostatku času, anebo i když může, dokáže najít tak přesvědčivou výmluvu, že vám prostě zase vyklouzne. Vypráví o sobě velmi nerad, přitom by určitě bylo o čem.

Minule jsme vám představili Matějova mladšího bratra, také herce, Kryštofa Hádka.

Přečtěte si také:

Svět Kryštofa Hádka není jen tmavomodrý

Starší Matěj se narodil o sedm let dřív, 29. listopadu 1975.
Herec Stanislav Zindulka, se kterým hrál Matěj Hádek v Divadle v Řeznické velmi úspěšnou hru amerického autora Jeffa Barona Návštěvy u pana Greena, se o svém mladším hereckém kolegovi vyjádřil jako o velmi ojedinělém a velmi talentovaném mladém herci, který má před sebou velkou budoucnost.

zindulka

Matěj Hádek se Stanislavem Zindulkou / Návštěvy u pana Greena

A Matěj na své herecké budoucnosti opravdu pracuje.
Odmalička byl velmi hyperaktivní, rodiče ho proto přihlásili do dramatického kroužku. Po základní škole následovalo studium na Pražské státní konzervatoři.
Poté hostoval v divadle F. X. Šaldy v Liberci, ve Východočeském divadle v Pardubicích, v pražském Divadle v Celetné nebo v divadle v Řeznické. Angažmá získal v Divadle na Vinohradech a ve Švandově divadle v Praze na Smíchově. Ve všech jmenovaných divadlech ztvárnil řadu zajímavých rolí. Za všechny jmenujme roli D'Artagnana ve Třech mušketýrech v divadle v Celetné, Štěpána v Ženitbě ve Švandově divadle, tamtéž knížete Zvjozdiče v Maškarádě nebo hlavní roli ve hře Brýle Elthona Johna. V divadle v Liberci si zahrál také roli Miloše Hrmy ve hře Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky.

.bryle

Brýle Eltona Johna / Švandovo divadlo

Matěj je známý i z mnoha filmů a televizních seriálů.
Jeho první velkou filmovou příležitostí byla role Tédy ve filmu Ivana Vojnára Cesta pustým lesem (1997). Poté vytvořil řadu jiných, zajímavých rolí, např. v televizních filmech: Malovaný děti, Pátek čtrnáctého, Z rodinného alba. On sám si nejvíce cení role Pajdy ve filmu Jiřího Svobody Udělení milosti se zamítá.

K nezaměnitelným se rozhodně řadí jeho role mladého „hooligana“ ve filmu Non Plus Ultras, náročná byla i role vojína Zrzka ve válečném filmu Tobruk.

Non plus ultras (2004)

tbb

s Petrem Lněničkou ve filmu Tobruk

Z televizních seriálových rolí určitě stojí za zmínku role Knappa ve filmu Maharal - Tajemství talismanu nebo role Honzy v retro seriálu České televize: Vyprávěj.  

vypravej

s hercem Romanem Vojtkem v TV seriálu Vyprávěj

Matěj se objevil také v řadě pohádek: Elixír a Halíbela, Restaurace U prince nebo O třech ospalých princeznách.
Příležitostně účinkuje v rozhlasových hrách a pohádkách, cizí mu není ani dabing.

Co ale Matěj kromě hraní miluje, to je bezesporu jízda na kole. Pokud kolem vás v centru Prahy někdo prosviští na kole, i v těch nejhustších dopravních lokacích, na 99 % je to Matěj. Řidiči na něj troubí, ale on je má, jak se říká, na háku. Usměje se, provokativně ještě zamává a jede dál.
Na kole si mimochodem mohl zařádit také ve filmu Vladimíra Michálka Posel, který se natáčel v Brně, a prý to byla hodně divoká jízda.

Posel (2012)

Kromě jízdy na kole umí Matěj také jezdit na koni, což dokázal například v televizním seriálu Zdivočelá země, kde hrál rozporuplnou postavu Edy Hartmana.

A do třetice kromě hraní a jízdy na kole (příležitostně na koni) má rád Matěj podle vlastních slov pivo a svobodu.
Takže nějaké žhavé drby ohledně vztahů?
Matěj krátce vzkázal: „Byly, jsou a budou.“ :)

matttt

použitý zdroj a foto: www.ceskatelevize.cz a www.youtube.com a www.svandovodivadlo.cz a isifa.com

Reklama