pomočování

Noční pomočování dětí je vždy nepříjemné, pro maminky i pro děti. Všechny tento problém zatěžuje jak po stránce psychické, tak fyzické.
Mnoho maminek řeší dilema dávat, či nedávat malému dítku v odpoledních hodinách pít, budit dítě v noci a posadit ho na nočník, nebo mám dokonce dítko za počůrávání trestat? Maminky bojují samy se sebou a říkají si, kde jsem udělala chybu, co dělám špatně, jak tuto situaci vyřešit?

Stejně jsou na tom i malé ratolesti. Za pomočování ve školce při poledním spánku mohou sklidit vlnu posměchu. A to určitě malému broučkovi, který ani neví, že „to zase nevydržel“, určitě neprospěje. Pokud nebude mít podporu u rodičů, bude dítě trpět ještě více. Časem bude traumatizované, bude se cítit méněcenné, nebude si věřit.

Druhá stránka věci je řešit následky mokré postýlky. Věčně počůrané povlečení, pyžamka a navlhlé matrace. Jak dlouho se to dá vydržet?

Začněte tento problém řešit!

Léčba nočního pomočování bývá svízelná a dlouhodobá záležitost. Noční pomočování se navíc s každým přibývajícím rokem věku u řady dětí spontánně upravuje. Rodič má právo navštívit jiného lékaře a vyslechnout si alternativní názor.
Seznam specialistů řešících noční pomočování najdete na http://www.nocvsuchu.cz/odborna-pracoviste/
Máte zkušenosti s nočním pomočováním dětí? Jak jste ho řešila? Vyhledala jste odborníka nebo úspěchy slavily babské rady? Jak jste se chovala k Vaší ratolesti, když jste ji chtěla zbavit plenek na noc?

Napište nám svůj příběh v boji s noční můrou, pomočováním dětí, pod tento článek nebo na e-mail vera.forejtova@zena-in.cz a vyhrajte krásný balíček od Avonu v hodnotě 800 Kč (řasenka, krém a parfém).

 

Reklama