Rozchod mezi partnery je nepříjemnou součástí života. Zřejmě každý z nás si tímto stavem při svých životních cestách prošel. Po rozchodu většinou zůstává ještě nějakou dobu vztah úplně neukončený, jde o tzv. poločas rozpadu bývalé lásky. Někdy musí vztah dotepat, ještě nějakou dobu jedeme ve starých kolejích ze zvyku. Aby byla roztržka trvalá a úplná, je možné vykonat lodičkový rituál.

okno

Lillian Too, specialistky na feng-šuej, říká, že energie vztahu ulpívá i na materiálních předmětech, a tak když se dvojice rozejde navždy, doporučuje přestěhovat se do nového domova. Jestliže však zůstanete ve stejném domově, je třeba ho očistit od všeho majetku bývalého partnera a jeho osobních předmětů. Chceme-li vytvořit šanci na nový začátek, je potřeba z domova energie bývalého vztahu odstranit. 

Jak na to?

Na tento rituál je dobré zvolit den s jasným slunečním svitem a mírným vánkem. Použijte větrnou energii k tomu, aby odvála tu starou. Otevřete všechna okna a dveře a představte si, jak vítr očišťuje a osvěžuje váš obytný prostor. Potom pokropte celý prostor slanou vodou. 

Máte-li pocit, že energie osoby bývalého partnera stále lpí na vašem domově, použijte následující rituál, který je velmi starý a podle znalců feng-šuej i účinný. Jeho vykonání bude blahodárné nejen pro vás, ale i pro vašeho bývalého partnera - funguje totiž na rozpadlý vztah jako celek. 

Lodičkový rituál

lodicka

Vytvořte si z papíru lodičku schopnou plavat po vodě. Myslím, že můžete použít i jiný materiál, třeba stromovou kůru. Do ní vložte jméno svého dřívějšího partnera s upřímně myšleným přáním dobra na rozloučenou. Vaše úmysly musí vycházet ze srdce... Do lodičky pak vložte pět obětin - květiny, hlínu, vonnou tyčinku, minci a pár kapek šafránové vody. Ty představují pět prvků a naznačují, že jemu nebo jí přejete do nového života jen to nejlepší . Nedoporučuje se vkládat do lodičky obrázek bývalého partnera, jen ji odneste k řece či potoku a pusťte po vodě. Potom už se neohlížejte zpět. Uzavřete tak jednu kapitolu svého života a umožníte si začít znovu.

Hodně štěstí!

V textu ohledně lodičkového rituálu, který jsem sama párkrát vykonávala (spíše jako vzpomínku za zemřelé, na lodičku jsem tehdy přidávala zapálenou svíčku jako světlo na cestu) mě zaujala šafránová voda

Šafrán je znám jako vzácnost už od dob staré Antiky, kdy se velice cenil jako prostředek povzbuzující lidského ducha. Přináší totiž radost a veselí, uvolňuje mysl působí proti sklíčenosti a depresím. Plinius jej dokonce považoval za všelék. Také platí za významné afrodisiakum, posiluje smyslnou touhu mladých žen, dokáže prohloubit jejich sexuální prožitek, u mužů zase zvyšuje potenci. Šafrán má také opojné účinky, posiluje vhled do budoucna i jasnozřivé schopnosti. Jeho vůně doprovází svatební hostiny, narození dítěte, ale i odchod na onen svět...

Jak s rozchody bojujete vy?

Reklama