Snad každá z nás chce mít to svoje domácí hnízdečko krásné, útulné, zároveň i praktické a bezpečně. A tak budujeme, rekonstruujeme, předěláváme. Ať už pomocí různých firem, nebo svépomocí, případně za pomoci přátel a rodiny. O to větší radost pak máme z výsledku.

Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by byl celý život spokojen s jedním stylem domácnosti. Vždy po čase ty svoje prostory domácího hnízda předěláváme, vylepšujeme, nově rekonstruujeme, ať už třeba z důvodu opotřebovanosti, že se nám „ohleděly“, že nejsou moderní, nebo z důvodu, že odešly děti z domu, či naopak přibyly.

Přiděláváme příčky, vyměňujeme dveře, okna, malujeme, tapetujeme, bouráme a přistavujeme…
Chceme se prostě doma cítit pohodlně a hezky.
A až to všechno máme pěkně hotovo, to bychom nebyly my ženy, abychom to nechtěly za pár let zase jinak. Místo obývacího pokoje ložnici, zvětšit jídelnu, místo vany sprchový kout, rozšířit chodbu, předělat dětské pokoje. Přistavět ještě jednu místnost, zbourat přístavek…
Vymalovat na žluto, na bílo, na zeleno….

Je to naprosto přirozené. Nežijeme v jeskyni, kde nic předělávat nešlo. A věřím tomu, že pokud si něco v bytě či domě zrekonstruujete nebo předěláte samy, či za pomoci manžela, partnera, přítele… je radost dvojnásobná.
Tak se nám pochlubte. O tom celé dnešní téma je.
A pošlete i fotografie.

Já vám jen na úvod posílám také jednu „před“ budovatelskou fotografii.
Děti totiž můžou být dobrými pomocníky a navíc mají bujnou fantazii.

jiricek

„Tetóóó, kde máte záchod?“ „Sedíš na něm.“

Téma dnešního dne: Rekonstruujeme, budujeme...

  • Na co jste z hlediska rekonstrukce vašeho bytu (domu) nejpyšnější?
  • Co se vám opravdu povedlo?
  • Nemusí jít o žádné veledílo, může jít třeba i o dobrý nápad.
    Například o červeně natřené okenní rámy :)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme milým dárkem: kávovými hrníčky i se lžičkami, dárkový balíček z nadace Terezy Maxové / TERIBEAR

hrnickyy

 

Reklama