Dovolené jsou v plném proudu. Využíváme žvýkačky Orbit ke zpříjemnění cesty autem a jsou pro nás skutečně dobrým společníkem na dlouhých cestách? Přečtěte si naše redakční recenze, testování žvýkaček Orbit nás skutečně bavilo:

Klára Křížová

Žvýkačky Orbit jsou v autě velmi praktické. Líbí se mi, že jsou v plastové dóze, tudíž se nikam nezakutálí. Mám je jak pro pocit osvěžení nebo když potřebuji zahnat žízeň a v autě zrovna nemám nic k pití, tak pro chvíle, kdy na mne padá únava - například když sedím v zácpě nebo jedu někam daleko a trávím v autě dost času. Chuť žvýkačky mě vždycky probere, proto je mám v autě po ruce.

orbit

Věra Forejtová

Žvýkačky mám v autě stále. Nejen kvůli sobě, ale i kvůli dětem, které je mají rády. Normálně nežvýkám, ale v autě ano. Chci mít svěží dech a často sáhnu po žvýkačce, když cítím, že jsem unavená. Při tomto pocitu otevřu za jízdy okna, vyvětrám vydýchaný vzduch a vezmu si Orbitku. Skvělý recept na probrání.

Orbit

Markéta Škaldová

Jsem aktivní řidička, řídím denně. Ač jsem ráda za volantem, někdy toho mám plné zuby a potřebuji vzpruhu. Tu mi žvýkačky Orbit rozhodně poskytnou. Mám je neustále v autě, jakmile dojdou, ihned kupuji nové. Kromě toho, že mě „nakopnou,“ mám díky nim i svěží dech, což je velmi důležité. 

Orbit

Kristina Vodičková

Krabička Orbitek bylo to první, co jsem si do nového autíčka pořídila. Nedokážu si představit, že bych jezdila v autě bez žvýkaček a to nejen kvůli svému svěžímu dechu, ale i dechu těch, které vozím. Navíc mám žvýkačky vždy jako záchranu před velkým pokušením mlsat nějaké sladkosti, takže do krabičky Orbitek občas přímíchávám jiné druhy, aby to bylo i pro mě samotnou překvapující, jakou chuť si dám.

Orbit

Vendula Kubalíková

Přes týden jezdím autem minimálně, přijde mi to zbytečné, když spolehlivě funguje pražská MHD, ale o víkendech najezdím naopak kilometrů dost. Občas při dlouhých trasách řeším únavu a s tím mi pomáhají žvýkačky. Mám je po ruce, abych nikde nemusela hledat.  Vyhovuje mi chuť, i to, že jsou bez cukru.

Orbit

 
OrbitDopravní psycholožka PhDr. Lucie Skalíková dodává: „Na silnicích vítáme každého pomocníka, který zvýší bezpečnost na cestách.  Žvýkání přináší díky stimulaci svalové činnosti řadu povzbudivých efektů: Můžeme pozorovat zvýšenou schopnost koncentrace, zrychluje se krevní oběh, prokrvují se lépe tkáně, mozek dostává větší přísun kyslíku. Kromě těchto prokazatelně pozitivních účinků má žvýkání vliv i na celkovou pohodu řidiče. Žvýkačka bez cukru je neocenitelným pomocníkem pro významnou skupinu řidičů, kteří neustále potřebují dělat další věci, protože mají pocit, že řízení nevyžaduje jejich plnou pozornost. Vědecké studie dokazují, že žvýkání žvýkaček pomáhá lépe se vyrovnat se stresovou zátěží.  Pokud se cítíme příjemně a svěží, a to je pocit, který žvýkačka přináší, ztrácí se únava.“

Léto je časem dovolených a cestování. Napište nám, co vám pomáhá na dlouhých cestách zlepšit svou koncentraci, překonat únavu, dostat se do pohody. Podělíte se s námi o vaše triky a zkušenosti? Co nesmí chybět ve vašem autě a musíte mít vždy blízko po ruce?

Pozor soutěž: