Můžete si fandit. Za vámi se na ulici určitě každý muž ohlédne a všechny hubeňourky blednou závistí. Snadno je strčíte do kapsy. Vaše proporce jsou úžasně vyvážené a vypadáte jako bohyně i s nějakým kilem navíc.

hodinyMuší váha modelky by vaší postavě vůbec neprospěla.  

Vy jste krásná tím, co máte. Vaše ženské křivky jsou natolik výrazné, že určitě budíte zaslouženou pozornost. Stejně jako u postavy ve tvaru hrušky je pas vaší největší předností a díky němu nebudete nikdy vypadat „tlustě“. Je jasně definovaný, což vám velice pomáhá a oblečení na vás vypadá skvěle. Protože máte harmonickou siluetu, vaše ramena a poprsí působí v souladu s pěkně tvarovanými boky a zadečkem. S vaším žensky definovaným pasem, vyrýsovanými stehny a přiměřeně štíhlýma nohama budete určitě budit patřičnou pozornost.

hodinyProblémy, které Vás můžou při výběru oblečení potkat, jsou nepoměr mezi štíhlostí pasu a šíří boků, nebo poprsí.

Postavu tvaru přesýpacích hodin měly snad všechny světové sexbomby filmu padesátých a šedesátých. Byl to ideál krásy. Tenký pas, vnadné poprsí a oblé boky byly tolik typické pro postavy Sophie Loren, Giny Lolobrigidy, Brigite Bardot, „naši“ Olgu Shoberovou a mnoho dalších. Jistě si je dokážete vybavit. Z těch současných bych mohla jmenovat Kate Winslet, Beyonce, nebo třeba Salmu Hayek.

Z českých jmenujeme Jitku Čvančarovou, Kateřinu Brožovou nebo Terezu Kostkovou

Co na sebe:

hodinyVšechno, co zdůrazní siluetu X.

Volánky nebo jemné detaily v oblasti poprsí a dekoltu

Otevřené límce, asymetrické detaily, V-výstřih nebo výstřihy, které zvýrazní dekolt. Mohou být i lodičkové.

Korzetové a široké pásky pro zvýraznění pasu, rozšířené sukně, tvarované živůtky

Zavinovací nebo falešné zavinovací topy a šaty.

Kalhoty jemně kopírující postavu. Sluší jim jak úzké nohavice, tak zvony. U širokých kalhot by si měly dávat pozor na záložky a nízké boty.

Čemu se raději vyhnout? Co vaši postavu dokonale „zazdí“

hodinyNepadnoucí neforemná trička bez pásku, šaty s nízkým pasem

Krátké svršky, tvrdé, objemné tkaniny

Volné neforemné šaty, skládané sukně.

U kalhot bych raději zavrhla modely nabírané na břiše, nebo se sklady v pase. Tzv. Pánský styl kalhot není pro tento typ postavy příliš vhodný.

Pozor i na velmi úzké modely a legíny. Můžou vypadat sexy, ale i vulgárně

Čtěte také:

Reklama