Je to sice dvacátá kniha (Garfield mluví s plnou pusou) a Garfielda všichni léta známe (mnozí z nás k němu s obdivem vzhlížejí), jenže jak mám jednu podobně barevnou kočku doma, tak začínám mít stále více pocit, že tady něco není v pořádku...

S kočkami žiju léta, vždycky jsem proto Garfielda obdivoval za to, jak pravdivý a trefný umí být. Stripy s ním si udržují konzistentní kvalitu (jsou minimálně velmi dobré), jen u jedné knihy, vzpomínám si, jsem se až tak nesmál. Zkrátka, Davis měl asi slabší rok.

Jenže pak jsem si pořídil Chiméru a žijeme spolu takříkajíc na hromádce. Otevřel jsem dvacátého Garfielda nazvaného Garfield jí s otevřenou pusou a pustil se do čtení. Účinek byl klasický, zanedlouho jsem se smál a docela nahlas. A smál jsem se pořád víc. Jenže trochu jinde a trochu jinak. Najednou jsem totiž asi dospěl do věku, kdy soucítím s věčným smolařem Jonem, dobrosrdečným ňoumou, který by si od Garfielda klidně nechal rozdrápat obličej (kdyby o to měl Garfield zájem, což nemá).

Když potom přišlo i několik vtípků s ponožkami, začalo mě už pomalu, ale jistě mrazit. Pak jsem přemýšlel, kdy jsem měl naposledy rande. Když nebudu počítat čaj s kamarádkou, dostal jsem se k zajímavé informaci. Ani si nepamatuju, kdy jsem měl naposledy normální rande! V poslední době docela často pracuji (dokonce i docela dlouho) a Chiméra se tedy stává člověkem, se kterým komunikuji nejvíce. To, že na mě musí mít náladu, to je věc další.

Pak jsem se dostal k tomuto dialogu:
Jon: Víš co, Garfielde? /přiblble se usmívá/
G.: Že tvůj život je zoufale prázdný? /tváří se otráveně/
Jon: Myslím, že moje zajíčkové bačkory se do sebe zamilovaly!
G.: Do černého.

 

 

 

 

 

A vyděsil jsem se. Co když je tohle další stádium? Kam tohle povede? Budu jen další legrační hračkou v kočičích drápcích? A jak se přepíná na jiný program? Haló? Slyší mě někdo? Pomoooc!

Nicméně poslední Garfieldova kniha je ještě o něco povedenější než ta minulá, a pokud máte příbuzného, u kterého vás nenapadá žádný dárek, kupte mu Garfielda. Jen bych byl možná opatrný, je-li to někdo, kdo bydlí sám s kočkou.

Reklama