vlasyNástup jara, jarní únava, změny počasí, to všechno se odráží na našem organismu. Nejen, že se cítíme unavení, máme pobledlou pleť a kruhy pod očima, také trpí naše vlasy.

Možná jste si všimly, stejně jako já, že poslední dobou jsou vaše vlasy jakoby bez života, matné, ztěžklé, krkaté, hodně elektrizující. Může ta to jejich únava. Proč jsou v tomto stavu a jak únavu vlasů řešit jsem se zeptala dvou odbornic z týmu Schwarzkopf poradkyň - paní Michaely Hechtové a Lenky Janulíkové z Schwarzkopf týmu a projektu www.poznejtesvevlasy.cz. Tyto dvě vyškolené odbornice se zabývají analýzou vlasů a následnými poradenstvím, jak o vlasy pečovat.

Proč jsou naše vlasy unavené?

Je to normální stav po zimě. Střídání teplot, velké rozdíly, klimatizace v kancelářích, kde je vysušený vzduch, to všechno se odráží v kvalitě vlasů. Tím, že je venku zima a v kanceláři teplo, musí se vlas i vlasová pokožka přizpůsobovat těmto podmínkám. Vlasy tím trpí, vysušují se, krepatí a hodně elektrizují.

Co ještě má vliv na únavu vlasů?

Kromě počasí a teplot, ve kterých se pohybujeme je to také jídelníček a pitný režim. Naše strava není tak bohatá na vitamíny, celkově jsme malátní a ospalí. Vitamíny potřebuje nejen naše tělo, ale samozřejmě i vlasy. Proto doporučujeme kromě výživných vitamínových přípravků pro péči o vlasy i zlepšit jídelníček, pitný režim a doplňky stravy, kde jsou potřebné látky, které tělu chybí.

Jak vlasy zbavit této únavy?

Je to rozhodně v péči o vlasy. Vlasům můžeme opravdu hodně pomoci kvalitními pečujícími přípravky. Doporučuji regenerační masky se zábalem, nové sérum, regenerační kúry a balzámy, šampony s vitamíny, styling, který dodá hydrataci.

Když budu chtít použít masku, jak mám postupovat?

Masky jsou nejsilnějším regeneračním přípravkem. Krásně hydratují, dodají vlasům látky, které potřebují. Doporučuji si nanést masku po umytí na mokré vlasy a následně je zabalit do ručníku, aby byly v teple a maska tak mohla krásně působit. V teple se vlas otevře a lépe vstřebává vše, co potřebuje. Takto ji necháme působit několik minut a následně opláchneme. Tady pozor, je vždy nutné masku důkladně vymýt, aby pak vlasy nebyly ztěžklé. Doporučuji masku Gliss Kur Satin Relax. Masku nemusíte použít po každém mytí, ale aspoň jednou týdně.

Co dále mám použít pro své vysušené vlasy?

Můžete použít nové zázračné sérum, kúru nebo bezoplachový balzám od Gliss Kur. Dodá vlasům hydrataci, balzám ve spreji můžete jej použít i během dne. Pro hydrataci šampony Syoss Moisture Intenzive Care nebo Gliss Kur Satin Relax. Z přípravků, které dodají vlasům vitamíny je to určitě nová řada Schauma super ovoce. Pokud potřebujete styling, pak doporučuji Taft s kapkou arganového oleje.

Jak dopadly mé vlasy?

Poradkyně jsem vyzpovídala a nechala jsem si pomocí speciálního vlasového skeneru, který odbornice využívají, zkontrolovat své vlasy. Mám je lehce kudrnaté, barvené a melírované. Přiznala jsem se, že jsem byla před třemi týdny u kadeřnice na barvení a nějakém speciálním zábalu. Vlasy si myji většinou každý den a cca každé druhé mytí používám smývatelný balzám. Vlasy dopadly dobře, byly uzavřené, lesklé, vyživené. Hodně vysušené byly jen melírované vlasy, ale to je důsledek silných odbarvovačů. I pokožka vlasů byla mléčná, bez trhlin a odlupků.

Přiznám se, že také vždy ráda sáhnu po kvalitní péči. Mé vlasy jsou hodně náchylné na vysušení, hned to cítím - jsou drsné, nedají se po umytí rozčesat, těžko se mi tvoří účes. Mám ráda kvalitní balzámy, kdy je výsledek vidět hned po umytí, což značky Gliss Kur, Schauma a Syoss splňují.

Pokud byste chtěli využít služeb týmu Schwarzkopf poradkyň - paní Michaely Hechtové a Lenky Janulíkové z Schwarzkopf nebo jejich dalších kolegyň, podívejte se na stránky www.poznejtesvevlasy.cz, kde jsou jejich termíny a místa, na kterých je po celé ČR můžete potkat. Nechte si poradit, co vaše vlasy potřebují.

Reklama