BlefagelPři práci s počítačem se oči rychle unaví, a pokud s ním pracujete hned několik hodin v kuse, máte možná zaděláno na nepříjemné komplikace. Sledujete-li soustředěně monitor, mrkáte v menších frekvencích, než je pro vás obvyklé, a povrch oka se nezvlhčuje v takové míře, jak je potřebné. Kromě toho také svoje očí více namáháte a po několika hodinách usilovné práce se oči nejen velice unaví, ale mohou také zarudnout a nebo začít pálit a slzet.

Každodenní několikahodinová práce s počítačem může být také nepřímou příčinou nemocí oka. Jedním z onemocnění, která se nejčastěji vyskytují v ordinacích očních lékařů, jsou záněty očních víček a s nimi související syndrom suchého oka.

Při zánětlivém onemocnění víček cítíme pálení, řezání očí nebo jsou víčka zalepená, zarudlá. Často je postižení víček doprovázeno pocitem suchých očí, protože je narušena funkce meibomiho žláz. Meibomiho žlázy ústí na okrajích víček, a pokud je jejich funkce narušena, neprodukují dostatek mazu-tuku, který je součástí slz. Slzy se pak odpařují z povrchu oka výrazně rychleji, dochází k vysychání očí. Pacient může trpět pocitem suchých očí, aniž by měl viditelné obtíže s onemocněním okrajů víček. Pokud pacient trpí projevem suchých očí z důvodu nedostatku tukové složky slz, kapání umělých slz/očních kapek poskytuje úlevu, ale neřeší příčinu problému. Umělé slzy/oční kapky je pak nutné aplikovat často a trvale.

Se záněty očních víček je spojen syndrom suchého oka. Tak nazýváme poruchu omývání citlivého povrchu oka slzami. Pacient trpící syndromem suchého oka pociťuje v oblasti očí pálení nebo tlak, zhoršené vidění. Oči jsou unavené, víčka jakoby k oku přilepená a častý je také pocit cizího tělíska nebo písku v oku. Vyskytuje se přecitlivělost na světlo, vítr nebo kouř.

Blefagel - jednoduché řešení, které řeší příčinu vašich obtíží

Blefagel je ten pravý pro vás, pokud:

  • trpíte opakovanými záněty okrajů víček (blefaritidy, meibomitidy, ječná zrna)
  • máte obtíže s pálením, štípáním, svěděním očí
  • trpíte syndromem suchého oka
  • trpíte očními alergiemi

Blefagel je oční gel, který byl vyvinut pro léčbu a prevenci zánětlivých onemocnění víček a souvisejícího syndromu suchého oka. Při těchto obtížích hraje zásadní roli hygiena víček a jejich okrajů. Blefagel je hypoalergenní, bez parfémů a alkoholu. Šetrně rozpouští a odstraňuje z očních víček i okolí oka očí nečistoty, působí antibakteriálně a pomáhá udržet správné pH. Šetrně a účinně odstraňuje z víček alergeny (např. pyly, prach), zvláčňuje a zklidňuje podrážděná oční víčka.

Blefagel

Čištěním okrajů víček přípravkem Blefagel se zlepší funkce mazových žláz a obnoví se lipidová složka slz.  Pacienti vyřeší příčinu suchých očí, nebo alespoň pocit suchých očí výrazně zmírní. Nahradí nebo zmírní tak nepohodlné a neustále kapání umělých slz/očních kapek.

Jak se Blefagel oční gel používá?

  • naneste 0,5–1 cm Blefagelu na odličovací tampon
  • zavřete oko, nečistoty odstraňte tak, že budete jemně a opakovaně otírat tamponem okraje víček, oční víčka a řasy
  • s novým odličovacím tamponem postup opakujte i na druhém oku

Oční lékaři doporučují Blefagel používat: 2 x denně (ráno a večer) po dobu, než obtíže odezní.

Po ukončení intenzivní léčby: 2 x týdně k prevenci návratu onemocnění. Jedno balení obsahuje jednu tubu očního gelu o velikosti 30 ml (balení na cca 2 měsíce)

Kde koupit

BlefagelPřípravek je k dostání v lékárnách a je volně prodejný. Za jedno balení zaplatíte kolem 170 Kč.

Více na www.blefagel.cz

Trápí vás něco podobného? Máte často unavené nebo červené oči? Jak to řešíte?