seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Pilování nehtů se doporučuje, ale musíte vědět, jak na to. Nesprávným pilováním si totiž můžete dokonce poškodit vrstvy nehtů. Do kvalitmího pilníku je třeba investovat a řídit se i jeho číslem. 

5 tipů pro krásné a kvalitní nehty

  1. Čím je číslo na pilníku menší, tím bude hrubší. Pro pilování přírodních nehtů volte pilník s čísly 150/180 anebo 180. Takovým pilníkem nehet zkraťte, ale nepoužívejte ho na uhlazení nehtové ploténky, to raději sáhněte po pěnovém pilníku. Pokud máte tvrdší nehty, můžete zvolit pilník s číslem 120.
  2. Zaměřte se na směr pilování nehtů. Vždy si vyberte pouze pilování na jednu stranu, pokud budete pilovat ze strany na stranu, přivodíte si právě to nechtěné třepení. Nejefektivnější je pilovat od vnější strany nehtu k vnitřní.
  3. Velkou chybou, které se někteří dopouští, je pilování měkkých vlhkých nehtů po koupeli. Nikdy to nedělejte, protože tak si můžete všechny nehty polámat. Vždy pilujte suché nehty.
  4. Jaký pilník zvolit? Ideálně buď papírový nebo skleněný, který ale bývá dražší. Nepoužívejte kovové pilníky, které mohou nehtům uškodit.
  5. Za nekvalitní nehty může i neupravená kůžička kolem nehtů. Mnoho lidí se dopouští časté chyby – stříhání nehtové kůžičky. Nehtové lůžko je velmi křehké a i přesto, že je to nejjednodušší způsob odstranění kůžičky, vyhněte se mu. Raději kůžičku změkčete a zatlačte ji pomerančovým dřívkem. Rozhodně ale uděláte lépe, pokud s kůžičkou nebudete dělat nic, než abyste ji stříhali.

Zdroj: OPI, Instory, Heroine, Womanonly

Reklama