Sedavé zaměstnání, porod, nepravidelný pohyb, dlouhodobá námaha - to vše může vést ke vzniku inkontinence neboli nedobrovolného úniku moči. Příčin vzniku může být však více. Člověk s únikem moči se cítí omezen ve všech běžných denních aktivitách, je stresován, cítí se sociálně vyčleněn a stranní se společnosti.

hartmann

Jak si život s únikem moči ulehčit?

Samovolný únik moči vás nemusí obtěžovat ani vám bránit v plnohodnotném životě. Jako většina zdravotních komplikací, i toto má několik řešení, z nichž mnohá jsou komfortní, nevyžadují žádný větší zásah a umožní prožívání všech radostí života.

S únikem moči můžete aktivně žít s pomocí vhodných zdravotních pomůcek. Řadíme mezi ně např. produkty značky MoliMed - speciální vložky pro lehký únik moči. Tyto vložky zajišťují pohodlí po celý den, bez obav z úniku moči nebo zápachu. Mají mnohonásobně vyšší savost než menstruační vložky, jsou antibakteriální a šetrné k pokožce díky pH 5,5, což zajistí, že pokožka zůstane zdravá. Vložky MoliMed jsou vhodné jak pro ženy, tak i pro muže. Speciální řada MoliMed for men je anatomicky přizpůsobena mužské postavě.

S výběrem velikosti a typu vložek vám pomůže lékař (praktik, urolog, gynekolog, neurolog, geriatr) nebo lékárník. I když vás může únik moči uvádět do rozpaků, je třeba o něm mluvit. Před předepsáním pomůcky je důležité, aby vás lékař vyšetřil a určil stupeň inkontinence. Dále vám poradí, jaké cviky pánve můžete provádět, a případně doporučí podrobné specializované vyšetření.

molimed1

Speciální MoliMed vložky pro lehký únik moči, jsou dostupné v lékárnách a výdejnách zdravotnických potřeb.

Pokud máte zájem si produkt zdarma vyzkoušet, navštivte internetové stránky MoliKlubu, kde si můžete zažádat o vzorek.

Reklama