Brzy bude jaro. Svině Bláža už oplakala tu ošklivou příhodu s řezníkem, těší se na nového manžela a malá prasátka. Neví, že na podzim počítají do jelit zase s ní. Život je krutý.

                                                     

Ten, kdo si nezametl před svým prahem před Silvestrem, měl by se do toho pustit teď, dokud jsou pole přikrytá sněhem z krabic od vánočních pohovek a kuchyňských spotřebičů. Vyrazili jsme s naším štábem do ulic a ptáme se občanů, co je v novém roce čeká a jak jsou připraveni.

 

            Slávek, 48 let, drobný podnikatel s bílým masem – Letos se trochu bojí daní, možná nestihne převést vilku v Počernicích na manželku. Hodně ho naštvalo zavedení poplatku za recept, protože Sanorin do perníku je na předpis. Dovolenou neplánuje, jestli ho berňák zmerčí, bude to last minute.

 

            Klárka, 4 roky, zatím v domácnosti – Naštvalo ji, že k Vánocům nedostala tu kuchyňku, co má Helenka, takže se dost upíná na narozeniny a tatínkovo špatné svědomí, protože ho viděla se strejdou Pepou. Ráda by chodila na tanečky, Helenka prý nosí pod dresem tangáče, ale zatím má slíbené jen Světlušky v oddíle tety Máji. Jako by nebylo už tak dost zlý, že pod stromečkem našla ešus a úplně rufusní tepláky.

 

            Mirek, 25 let, student VŠE – K Vánocům si přál kopačky a tepláky, ale mamka řekla, že je to rufusní. Dostal vestičku s jelenem a Klára mu opět neotevřela, ani když řval nahoru na balkon, že nikoho nemiloval tak jako ji. Odhlásil se ze semináře Struktura evropských fondů a oholil se a pořezal v podpaždí. V létě by jel rád s Klárou do Chorvatska, ale ona asi už něco má.

           

            Helenka, 3,5 roku, jednou týdně MŠ – ráda vaří a jednou by ráda zkusila něco rychlého v troubě, až maminka nebude dávat pozor. Bohužel v uplynulém roce jí neprošel ten fígl s pribiňáčkem  v pračce a maminka teď dává pozor víc. I letos na sobě chce hodně pracovat, dostala kosmetiku Avon… i když to mýdlo ve tvaru hrocha byl teda trapas. Do budoucna plánuje vyzkoušet ségřiny sandály v botníku, mít dítě s Mirkem z oddělení Čmeláčků a projít bez řvaní tím podchodem za interšpárem.

 

           

            Brzy bude jaro. Náves ve Staré Lhotě naplní vůně ovaru a krup. Blažena už je na selátka stará. Ale co my? My možná před sebou ještě něco máme. Nebo ne?

Reklama