sd

Ruce často opomíjíme, ač jsou naším každodenním nástrojem. Podáváme je při pozdravu, rukama se dotýkáme druhých, atd. Jsou pro nás natolik důležité, že si rozhodně zaslouží naší každodenní pozornost.

Ruce jsou dennodenně vystavovány mnoha nepříznivým vlivům spojeným s více či méně náročnou profesí a zejména pak s neustálým máčením a omýváním. Navíc během zimy jsou ruce vystavovány chladnému a mrazivému počasí a současně i přesušenému vzduchu v místnostech. To způsobuje narušení ochranného tukového kožního filmu, pokožka rukou je tak nadměrně vysušována, stává se citlivější a náchylnější k podráždění ale především rychleji stárne.

Správná hygiena

Naučte se používat hydratační přípravky na ruce po každém mytí rukou.

  • Pořiďte si tuhé či tekuté mýdlo s neutrálním pH, ideálně od pH 5,0 až 7,0. Takové složení vychází z koncepce kyselého kožního povrchu, který je méně poškozován „kyselými mycími prostředky“ než klasickými mýdly.
  • Při mytí věnujte pozornost místům, která se snadno znečišťují - bříškům prstů, nehtům, prostorům mezi prsty a pod nehty, hřbetu ruky včetně zápěstí a vnější strany předloktí.
  • Zvláštní péči věnujte také nehtům, za kterými ulpívají bakterie, a k jejich čištění použijte kartáček. Ten se vám bude hodit i na odolnou špínu.
  • Nakonec ruce důkladně opláchněte tekoucí teplou vodou, ne však příliš horkou, která ji rovněž vysušuje. Otřete nebo osušte dosucha. Po usušení ošetřete ruce krémem.

sd

Denní péče

Vybírejte spíše přípravky, které nezanechávají pocit mastnoty, abyste se bez problémů mohly věnovat obvyklým aktivitám. Časté „krémování“ tak zajistí dlouhodobou hydrataci a příjemné zvláčnění pokožky.

Noční ošetření

V noci je pokožka rukou mnohem lépe připravena pro hloubkovou regeneraci a stejně jako celé tělo odpočívá, jsou vhodné mastnější krémy. Noční péče je velmi účinná, neboť nic neděláte, ruce nemáčíte a aktivní látky působí mnohem delší dobu a intenzivněji.

sd
Zdroj: Nivea

Intenzivní péče

Jako doplněk základního ošetření rukou vyzkoušejte regenerační zábaly.

  • Použijte k tomu váš oblíbený krém na ruce. Naneste na ruce krém ve větší vrstvě než obvykle.
  • Navlékněte na ně igelitové rukavice či mikrotenové sáčky. Pro rychlé zahřátí si ještě navrch natáhněte rukavice ze silnější froté látky, teplé ponožky nebo čisté kuchyňské chňapky. Mikroten a teplo zlepší vstřebávání tukovitých látek.
  • Po 30 minutách působení přebytky krému utřete nebo vmasírujte do pokožky.
  • Zábal můžete aplikovat také před spaním a v rukavicích jít i spát.
  • Takové ošetření si dopřejte alespoň jednou týdně.

Produkty, které vám napomohou ke krásnějším ručkám, naleznete v naší fotogalerii.

Čtěte také:

Reklama