Každá z nás má jiný vkus, každé se líbí jiná barva, květiny i jiné doplňky do bytu. Co si myslíte o slunečnicích? Pro ty z vás, které je máte rády, tu teď máme trochu barevné inspirace.

Co je vlastně slunečnice zač? Tato květina znamená hrdost, oddanost, dokonce i pýchu. V květomluvě se o ní píšou charakteristické věty: „Copak je Tvá hrdost nepřekonatelná? Nemůžeš se zříci alespoň trochu své hrdosti?“ A žlutá barva značí prospěch v lásce, ale i žárlivost a nenávist.

A proč se říká, že se slunečnice otáčejí za sluncem? Podle antických mýtů kdysi žila nymfa jménem Klytie, která se zamilovala do boha slunce Helia, a protože žárlila, ublížila jeho milence. Bohové ji pak proměnili v květinu, která se pořád točí za tím, koho miluje.

Není to moc pozitivní, že? Ale to nás při umístění slunečnic do bytu nemusí trápit. I tak jsou slunečnice moje nejoblíbenější květiny a doma mám pár věcí s tímto motivem. Zjistila jsem, že se slunečnice používá snad úplně na všechno, co v bytě můžeme najít. Pro vás jsem vybrala spíš praktické věci do domácnosti.

Tady je máte!

Fotky: www.fler.cz (prvních 8 fotek v pořadí) a www.4home.cz (dalších 6 fotek)

Psali jsme v našem magazínu:

Reklama