Jsou všude. Obzvláště ve dnech, kdy roztaje sníh, jich jsou hromady.
Na trávnících, na chodnících, přímo před vchodem do domu. Dcera je má na botech a ani já se tomu někdy nevyhnu. Dnes jsme kousek psího hovna donesly i na balonu.

Není divu. Majitelé psů se totiž chovají jako prasata. Velice se omlouvám těm pár slušným "pejskařům", kteří po svých psech uklízejí.
"Je to tak namáhavé, vzít sebou ven igelitový pytlík a hovno sebrat?" ptám se vždy těch, které přistihnu při nezodpovědném venčení. Takové lidi lehce poznáte.

V momentě, kdy se jejich miláček krčí do polohy k vylučování vhodné, majitel se rychle otočí a schovává vodítko. Jsou tak velice dobře rozeznatelní. Ke kadícímu psovi stojí zády a se zájmem hledí na protější dům.

Na pražském Černém Mostě bydlím tři roky. Situace s psími hovny je tu stále stejná. I přes billboardy s nápisem "když může váš pes", na kterých se obnažená lidská zadnice chystá kálet do pískoviště.

A není to obrázek až tak přehnaný. Nedávno jsem měla hovor s ženou, majitelkou kokršpaněla a zároveň matkou dvou dětí (jedno v hlubokém kočárku, druhé asi čtyřleté), které jsem musela vysvětlovat, proč je vhodné uklidit hovno po svém psovi, který se vykadil na trávník vzdálený cca 2 m od pískoviště. Uklidila, ale pochybuji, že to udělá i příště.

Mám pocit, že s lidmi nic nehne. Snad jen pokutování, nebo jiné postihy. Nemohla by snad Městská policie? Anebo místními úřady najatá síla, která by se snad z pokut snadno zaplatila. Nebo, máte jiný nápad ?

Reklama