Co představujete pod slovem změna?

Když zavřu oči vidím zeměkouli a na ní pestrobarevné, malé pohybující se tečky. Ty tečky jsou lidé a pohyb je změna.

Lidé se hýbou, protože mění účesy, oblečení, práci, auta, partnery, peníze, bydliště, pohlaví… I vnitřní změny jako je například změna nálady vznikají na základě pohybu. Něco se s námi děje. Nevidíme to, ale něco se v nás pohne… Všechno je pohyb a všechno je změna. I ta nejméně nápadná.

Osobně mě fascinují dva typy změn. Ta první je změna identity. Druhá se týká takového rozhodnutí, jako když někdo opustí svůj domov a začne žít na úplně cizím místě.

Příběhy, kdy si lidé změnili svoji identitu znám z vyprávění. Můj kamarád měl známou, která se nechala přeoperovat na muže. Tato slečna už odmala cítila, že se narodila ve špatném těle. Silnou potřebu změnit pohlaví začala vnímat na střední škole. K proměně se připravovala postupně.

Nejdřív ji byla změněna úroveň hormonů. Estrogeny byly potlačeny a za pomoci hormonů přidáván testosteron. Ten způsobil zvýšení ochlupení, změnu hlasu a posunul fyziognomii mužským směrem. Pak následoval cyklus plastických operací. Poslední, fyzickou změnou byla změna pohlaví.

Po změně pohlaví, nastal čas na změnu jména. Protože „tuto slečnu“ pro její „výstřednost“  rodina vydědila, vymyslela si nové jméno. Dokonalá změna identity! Dnes je šťastný, vyrovnaný, zadaný a dokonce velmi populární.

Častější než změna identity je změna pobytu. Odmalička jsem se zajímala o lidi, kteří dokázali opustit všechny své jistoty a s „ničím“ odešli do neznáma, kde si našli svůj nový domov. Těžko se to vysvětluje, ale je to silná vnitřní intuice, která vás jednoduše tlačí dopředu.

I mně se to stalo. Pocházím z Bratislavy, ale nikdy jsem ji nepovažovala za svoje domácí město. Vždy jsem se z ní toužila odstěhovat a začít někde jinde.

Čekala jsem několik let, než se mi splnilo mé velké přání… Taky to bylo tak jako v příbězích, které jsem slýchala.  

Na začátku jsem neměla nic. Dokonce jsem neměla ani kde bydlet. Po čase se všechno změnilo.

Dnes jsem šťastná, vyrovnaná a zadaná…

 


A co vy a změny?
Máte je rádi?
Jaký je váš názor ne ně?

Pište, pište , pište na nezměněnou adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama