Máte rádi víno? Červené nebo bílé? Chcete se stát odborníky? Pořiďte si zajímavé knížky a nastudujte informace o vašich oblíbených odrůdách!

Přinášíme vám tipy od vydavatelství Knižní Klub www.knizniweb.cz

Bílá vína Evropy

vinaTato kniha vás provede pestrým světem bílých vín Evropy a představí vám vinařské oblasti, nejznámější vinařské podniky a odrůdy vinné révy: Müller Thurgau, Chardonnay, Burgundské šedé, Sauvignon bílý, Tramín červený, Ryzlink rýnský nebo Silvánské zelené.

Česká republika, Portugalsko, Francie, Švýcarsko, Německo, Maďarsko, Itálie, Jihovýchodní Evropa, Rakousko, Slovenská republika, Španělsko.

Vydala Euromedia Group k.s.,Ikar
http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/tituly-B-BIL-Bila_vina_Evropy.html

Červená vína Evropy

vinaTato kniha vás provede pestrým světem červených vín Evropy a představí vám vinařské oblasti, odrůdy révy vinné i nejznámější vína od velkých italských Barolo, přes světově proslulá francouzská vína z Bordeaux nebo Burgundska, po silná španělská vína z Riojy. Nezapomíná ale ani na méně pěstitelské oblasti.

Česká republika, Francie, Itálie, Španělsko a Portugalsko, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Maďarsko, Řecko, Slovinsko, Bulharsko. Rumunsko, Slovensko.

Vydala Euromedia group k.s., Ikar
http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/tituly-C-CER-Cervena_vina_Evropy.html

Johnson Hugh, Robinsonová Jancis
Světový atlas vína

vinaOriginální vydání Světového atlasu vína vyšlo poprvé v roce 1971. Od té doby byla tato encyklopedie o víně přeložena do 14 jazyků a celkové prodeje přesáhly 4 miliony výtisků. Nyní Hugh Johnson a Jancin Robinsonová, světově proslulí autoři píšící o víně, opět spojili své síly, aby připravili nové, aktualizované a rozšířené vydání Světového atlasu vín, kritiky hodnoceného jako jedna z nejuznávanějších, ale zároveň pro čtenáře nejsrozumitelnějších knih o víně. Současné vydání obsahuje 200 podrobných map a představuje všechny významnější pěstitelské oblasti a jejich vína. Atlas Hugh Johnsona a Jancin Robinsonové se již stal nepostradatelnou příručkou, která by neměla chybět v knihovně žádného milovníka vína.

„Mezi autory píšícími o víně znamenají Hugh Johnson a Jancis Robinsonová opravdové bordeux a burgundské.“
The Times

„...spojením výtečného kartografického materiálu s kompetentním textem a náladovými fotografiemi vzniká neodolatelné, ucelené umělecké dílo.“
The Independent

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub
http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/tituly-S-SVE-Svetovy_atlas_vina_1.html

Reklama