Ať už jste marniví, nebo se o svůj vzhled moc nestaráte, pravděpodobně už jste za svůj život zaujali nějaký postoj ke své zadnici. Z tohoto předpokladu vycházel jeden britský výrobce toaletního papíru, když uspořádal průzkum veřejného mínění, ve kterém se lidí ptal, jak moc mají rádi svoje pozadí. Výsledky, které vyplynuly z dotazování mezi více než tisícovkou lidí od 16 do 65 let, jsou docela zajímavé.
Ukázalo se totiž, že muži mají své půlky raději než ženy. Otevřenou náklonnost ke svému pozadí sice přiznalo jen 7% z celkového počtu repsondentů, avšak 60% z této hrstky byli právě muži. Oproti tomu více než 90% žen prohlašuje, že svůj zadeček ani zdaleka nepovažují za kdovíjakou svou přednost, velmi často popisují svou postavu nelichotivě jako „hruškoidní“ a stěžují si, že mají moc oplácaná stehna nebo boky. Mluvčí firmy, která celý zadkový výzkum vymyslela a zorganizovala, však na takové sebemrskačské řeči nedá a z titulu znalce lidských pozadí hrdě hlásá: „Nezáleží na tom, jaký tvar nebo velikost má váš zadek. Zkrátka byste ho měli mít rádi!“
Něco na tom asi je. Koneckonců ne každý může mít prdelku vysoustruženou jako Jennifer Lopez nebo Kylie Minogue, dvě největší soupeřky o nepsaný titul „Miss Zadek“. A když už jsme u toho, přiznejme si, že tu zdaleka nejde jen o zadečky dámské. On pohled na takový pěkný vypracovaný mužský zadek taky není k zahození. ;-)