Podle tiskového oddělení televize Nova prezident republiky Václav Klaus poskytne exkluzivní rozhovor této televizi v přímém přenosu ve čtvrtek 12. března 2009 od 22.00 hodin v rámci půlhodinového pořadu Rok Václava Klause.

Rozhovor, ve kterém hlava státu shrne šestý rok svého působení na hradě, povede moderátorka Televizních novin Markéta Fialová. Diváci uslyší Klausovy názory na globální ekonomickou krizi, české předsednictví Evropské unii nebo situaci na současné české politické scéně.

Redaktorka se nevyhne ani otázkám, které nahlédnou do prezidentova osobního života. Zda se bude hovořit i o prezidentových názorech na globální oteplování, zatím nevíme.

TV Nova se přitom snaží zavést jistou tradici ve vysílání bilančního rozhovoru s prezidentem republiky v období výročí jeho inaugurace.

První obdobný rozhovor se na této televizi konal v loňském roce, kdy byl 24. ledna 2008 odvysílán speciál Televizních novin Pět let prezidenta Klause.

Foto: Archiv TV Nova

Máte rádi prezidenta Václava Klause? Budete se dívat na Rok Václava Klause? Souhlasíte s prezidentovými názory na globální oteplování?

Reklama