tabascoJistě jste ho ochutnaly. Je temně rudý a chutná štiplavě. Díky vodce, která zastupuje alkoholový podíl, má taky pořádný říz. Originální receptura Bloody Mary se nemůže obejít bez ingredience, která dodá koktejlu ostrou a jedinečnou chuť, TABASCO® Brand Pepper Sauce.

Z čeho se Bloody Mary míchá?

Bloody Mary neboli Krvavá Marie je oblíbený koktejl namíchaný z vodky, rajčatového džusu a obvykle dalších koření nebo příchutí jako Worcestrová omáčka, TABASCO® Brand Pepper Sauce, hovězího vývaru nebo bujónu, křenu, celeru, soli, černého pepře, kajenského pepře, citrónové šťávy a celerového salátu.

Jak vznikl tento zajímavý mix?

Původ tohoto koktejlu je nejasný. Fernand Petiot tvrdil, že ho vynalezl v roce 1921, když pracoval v New York Bar, který se později stal Harry's New York Bar, velmi známý bar v Paříži. Jiná tradice říká, že to byl herec George Jessel (USA), kdo vytvořil tento drink kolem roku 1939. První zmínka o Bloody Mary v USA je ve sloupku Lucia Beebea v novinách „New York Herald Tribune“, otištěném v roce 1939 spolu s originálním receptem: „Nejnovější lomcovák George Jessela, který má pozornost městských pisatelů, se jmenuje Bloody Mary: napůl rajčatový džus, napůl vodka, to vše řízlé TABASCO® Brand Pepper Sauce .“

Vyzkoušejte! S naším doporučením!

Reklama