Doslova boom prodělává výstavba luxusních hotelů. Přispěl k tomu především fakt, že se Česko stává centrem obchodních jednání špiček průmyslníků, obchodníků i bankéřů z celého světa.

Malá země uprostřed Evropy
Do České republiky jezdí stále více lidí na nejrůznější kongresy a konference mezinárodních i nadnárodních firem, na jednání s partnery nejen z naší republiky, ale i z jiných zemí Evropy i světa, kteří si naši zemi oblíbili právě díky její výjimečné poloze uprostřed Evropy. Ti všichni jsou zvyklí na velmi kvalitní ubytování a služby s ním související. Podle statistik přijede během roku na konference a kongresy do Prahy kolem čtyř set tisíc lidí, kteří denně utratí dvojnásobné množství peněz než běžný turista, přibližně je to šest tisíc korun.

Za kolik je noc
Průměrná cena ubytování v pětihvězdičkovém hotelu je 3580 korun. To podle statistik. Reálné ceny jsou ale mnohem vyšší. Jedna noc v luxusním pražském hotelu vyjde na deset tisíc korun. Typický pětihvězdičkový hotel má kolem 150 pokojů, hotel nižší kategorie v průměru padesát.

Je a bude jich víc
Ke zmíněné stovce nových luxusních hotelů přibyly koncem loňského roku ještě další, například Imperiál v centru Prahy, nový hotel Europort na pražském ruzyňském letišti už je běžně navštěvovaný a s rekonstrukcí budovy a rozšířením kongresového centra počítá také hotel Hilton Prague, který má v současnosti 788 pokojů.

Co si myslíte o kongresové turistice? Je novým fenoménem, anebo je to jen hra na světovost? Byla jste někdy v luxusním pětihvězdičkovém hotelu? Jak jste se tam cítila?

 


 

Reklama