kečup

Kečup je druh husté zeleninové omáčky. Jeho základ vznikl kupodivu ne v Itálii, jak si mnozí myslí, ale ve východní Asii, kde se používal jako omáčka na ryby. Hlavní surovinou pro výrobu kečupu jsou rajčata a díky tomu má i červené zabarvení. Dále obsahuje koření a další přísady. Obvykle je používán k ochucení jídla – jako omáčka. Kečup si dáváme obvykle s grilovaným masem, s klobáskami, hamburgery, hranolkami, párky v rohlíku, s těstovinami, a dokonce i se sýrem. Často se také jí s míchanými vajíčky nebo s vaječnou omeletou. Kečup si oblíbili zejména Američané, protože doplňuje jejich kuchyni – zejména produkty fast foodů – konzumuje se ho zde nejvíce na světě.

Historie kečupu

kečupJak vznikl kečup? Existuje více teorií a počátky jsou zasazeny do Číny, Indie, Malajsie, Vietnamu, Japonska nebo Francie. Slovo kečup pochází z čínského slova ke-tsiap, což byla původně speciální rybí omáčka. V sedmnáctém století ji ochutnali angličtí námořníci. Postupem času do ní pronikla i rajčata. Společnost OTMA začala kečup vyrábět v roce 1937. V angličtině se kečup (pod různými jmény: catsup, catchup, ketsup, kitchup či ketchup) poprvé vyskytuje ve slovníku z roku 1690 ve významu husté východoindické omáčky nebo později jakékoli omáčky obsahující ocet.

Z čeho se kečup vyrábí?

  • Základními surovinami jsou rajčata, pitná voda, cukr, kvasný ocet, sůl, škrob, případně další přísady na dochucení.
  • Suroviny se smíchají přesně podle receptury. Rozmixují se a za studena smíchají. Poté se směs zahřeje na teplotu nad 90 °C. Horký kečup se následně buď plní na plnící lince přímo do skleněných lahví, anebo se v chladiči rychle zchladí na teplotu cca 20–25 °C a plní se do plastových obalů.

Kečup bychom měli skladovat na suchém místě do 28 °C, po otevření v chladničce.

Kečup se přizpůsobuje chuti

Je to stejné jako s pizzou. Za dobu, co kečup získal stálé místo v kuchyni jako oblíbená omáčka, stále se zdokonaluje a vylepšuje. Vznikají nové receptury, takže si dnes můžete vybrat kečup přesně podle své chuti - sladký, jemný, jemně pálivý, pálivý  i  ostrý a dokonce i kečup s různou příchutí, např. pizza kečup, kečup mexicana atd.  Kečupy jsou v dostání jak ve skle, tak i v plastové lahvi.

Kečup milují dospělí i děti

kečupMalé děti, které jsou dost vybíravé v jídle a těžko si zvykají na zvláštní chutě, odmalička milují kečup. Když chcete mít při přípravě jídla pro malé strávníky úspěch, uvařte jim jídlo, ke kterému se hodí kečup. Uvidíte, že všechno sní.

Chcete ochutnat kvalitní kečup? Pak vyzkoušejte EXTRA KEČUP OTMA GURMÁN od Hamé (ostrý nebo sladký)

Kečup OTMA GURMÁN prošel inovací a nyní přichází na trh s novinkou Extra kečupu OTMA GURMÁN.

Byla vyvinuta nová receptura s vysokým podílem rajčat, bez zahušťovadel a samozřejmě i nadále bez konzervačních látek. Výrobky jsou sterilovány teplem. Na trhu se objevuje ve dvou příchutích, a to jemný a ostrý.  Se změnou receptury došlo i ke změně designu etiket. Kečupy OTMA GURMÁN se vyznačují chutí plnou rajčat a hustou texturou. Hodí se jak k těstovinám, tak i ke grilovanému masu, hranolkám atd. Kečupy OTMA GURMÁN jsou ideální jak na dochucení si jídel doma, tak i na dovolené a při grilování na zahradě s přáteli.

Více na www.hame.cz.

kečup

Reklama