cl.jpg
Foto: Shutterstock

Hroznové víno obsahuje podle vědců látky prospěšné pro střevní bakterie, je bohaté na antioxidanty se schopností tlumit zánět či snižovat riziko srdečních chorob. Hrozny mohou přispět také ke snížení hladiny cholesterolu.

Ve svých experimentech se angličtí vědci nicméně zatím zaměřili na myši. Dávali jim jíst stravu s vysokým obsahem tuku, která odpovídala tomu, co lidé v západních zemích obvykle konzumují a denně myši dostávaly ještě prášek z hroznů odpovídající menší misce ovoce. Druhé skupině myší dávali jen tučnou stravu bez hroznového prášku.

Výsledkem byla skutečnost, že myši v první skupině žily déle než myši, které hroznový prášek nedostávaly. V přepočtu na lidská léta to odpovídalo prodloužení života o čtyři až pět let. Tým vědců dále zjistil, že hrozny mohou chránit před Alzheimerovou chorobou a posilují zdraví mozku a jater.

Zdroje: Study Finds, Consumption of Grapes Modulates Gene Expression, Reduces Non-Alcoholic Fatty Liver Disease, and Extends Longevity in Female C57BL/6J Mice Provided with a High-Fat Western-Pattern Diet

Reklama