Přijměte pozvání do malebného města Strážnice, nacházejícího se přímo v srdci moravského Slovácka. Přesně za týden se zde otevřou strážnické brány, aby přivítaly už 66. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2011.

Pozvání vám nabízíme už s týdenním předstihem, abyste měli dost času na rozmyšlenou i na to zařídit si volno a vyrazit. A kdo má kroj, může si ho přibalit s sebou a zařadit se rovnou do slavnostního průvodu.

66. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2011 se bude konat ve dnech 23.–26. 6. 2011.

Jeho součástí je také 29. ročník folklorního festivalu Dětská Strážnice 2011.

pruvod

slavnostní krojový průvod Strážnicí

Tak jako v předchozích ročnících, i letos bude moci přibližně dvacet tisíc diváků shlédnout více než třicet pořadů v areálu místního zámeckého parku, na přírodních stadionech Bludník, Zámek a Zahrada.  

zamek

Strážnický zámek, v jehož areálu parku slavnosti probíhají

Programovou skladbu tvoří 36 pořadů, v nichž vystoupí 2 000 účinkujících z České republiky a 250 ze zahraničí. Pozváno je 6 zahraničních souborů z Nepálu, Ruska, Slovenska, Srbska, Turecka a Venezuely.

Z České republiky se zúčastní celkem 92 souborů a skupin, 45 soutěžících ve verbuňku a 23 lidových řemeslníků. V zábavních střediscích ve festivalovém areálu se vystřídá 13 cimbálových a 5 dechových hudeb.

mesto

tancuje se i na strážnickém náměstí

Nebývalou měrou ožije také rozsáhlé Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy, kde budou mít návštěvníci festivalu možnost navštívit dětské pořady, seznámit se s vinařskou tématikou, absolvovat folklorní školu, shlédnout staré filmové dokumenty, zúčastnit se pouti ad.

skanzen

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

vnoci

zábava a požitek až do rána

Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici patří mezi nejstarší a nejznámější folklorní festivaly v Evropě. Je zdrojem poučení, zábavy i osobních zážitků.

tancuji

Vstupenky na festival

Vstupenky platné do celého festivalového areálu a na všechny pořady mimo vstupného do budovy zámku.  

  • Čtvrtek 23. 6. večer – vstup do areálu parku zdarma (programy začínají od pátku)
  • Pátek 24. 6. – 180 Kč
  • Sobota 25. 6. – 230 Kč
  • Neděle 26. 6. – 150 Kč
  • Permanentní vstupenka   pá–ne – 350 Kč
  • Permanentní vstupenka pro členy FoS a členy ISIC karty – 300 Kč

Vstupenka jen do areálu parku

  • Pátek, sobota i neděle – 80 Kč

Vstup volný

  • Děti do 12  let, důchodci nad 70 let (po předložení průkazu, držitelé průkazu TP, ZTP, ZTP/P

  • Ve městě je vstup neomezen

Vstupenky k dostání na místě i na objednání

Více informací: www.nulk.cz, www.skanzen.nulk.cz, www.festival-straznice.cz 

Doprava

Strážnice se nachází v okrese Hodonín. Dostanete se tam vlakem, autobusem nebo automobilem po vlastní ose, a to po silnici č. 55 ze severu od Veselí nad Moravou nebo z jižní strany od Hodonína. Dále také po silnici č. 54 z Kyjova, v Bzenci odbočit vpravo. Dostatek parkovacích míst je u strážnického nádraží, také u skanzenu a v kempu. Přesný spoj si doporučujeme najít na www.idos.cz

mapa

Ubytování

Přímo ve městě se nachází řada hotelů, ubytoven a také kemp. Stanování v areálu zámeckého kempu je přísně zakázáno. Pokud budou před slavnostmi všechna ubytovací místa obsazena, doporučujeme si zajisti ubytování v okolních městech: Veselí nad Moravou, Bzenci, Hodoníně, případně i v Uherském Hradišti.

Pro příklad pár ubytovacích stránek

www.slovacko.cz, www.hotelstraznice.cz/, www.straznice-mesto.cz

Přijeďte prožít pár hezkých dnů i nocí uprostřed příjemné atmosféry strážnického parku, uprostřed krásy lidových písní, tanců a krojů.

ukázka - MFF Strážnice 2010

zdroj: www.nulk.cz a www.youtube.com

Čtěte také:

Reklama