Máte rádi bezmasá jídla? A která jsou vaše oblíbená? I takové otázky jsme vám dali v anketě, která nedávno proběhla na našich stránkách www.zena-in.cz. Výsledky jsou zajímavé: většina z vás jí bezmasá jídla docela často.

vegetarian

Bezmasá jídla má rádo 85, 19 % z vás, zbytek je nemusí. Jídla bez masa si dáváte docela často – víc jak jednou týdně 73,75 % z vás, jednou týdně 17,5 %, méně jak jednou týdně 8, 33 % a vůbec je nejí necelé půl procento dotázaných.

Mezi vaše oblíbená bezmasá jídla patří hlavně zeleninová jídla (74,38 %), sýry (63,64 %), sladká jídla - palačinky, lívance, dezerty (50,41 %), luštěniny (49,59 %) a zeleninové rizoto (45, 45 %). Dále jsou v pořadí oblíbenosti těstoviny bez masa, polévky bez masa, rýžový nákyp, sojové pokrmy a další.

Z nejoblíbenějších jídel jste hodně jmenovali špenát, brokolici, kynuté knedlíky, rizoto, palačinky, různé zeleninové nebo těstovinové saláty, bramborák, pečené brambory nebo smažený sýr.

Náš tip – čtěte uveřejněné články

Pokud bezmasá jídla patří do vašeho jídelníčku, pak máme pro vás inspiraci nejvyšší kvality:

Naším tipem je řada bezmasých výrobků SPAR Veggie

Už jste ochutnali novou řadu bezmasých výrobků SPAR Veggie? Máte rádi pokrmy, ve kterých není maso, a přitom nepatříte mezi vegetariány? Nebo naopak máte v rodině někoho, komu upravujete jídelníček, protože nejí maso? Pak pro vás máme zajímavé tipy na pokrmy, ve kterých není maso. Jejich kvalitu zajišťuje známka V-logo, kterou uděluje Evropská vegetariánská unie.

Zajímá nás, jaká je tato nabídka, proto jsme se rozhodli vybrané produkty z řady SPAR Veggie vyzkoušet. Je dobré občas jídelníček zpestřit jídlem, které je bezmasé. O našich zkušenostech vás budeme informovat v dalším článku.

SPAR Veggie zahrnuje 13 bezmasých výrobků a není určena pouze vegetariánům.  Výrobky jsou certifikovány a jasně označeny známkou V-logo, což je oficiální logo Evropské vegetariánské unie, která u těchto produktů garantuje dodržování přísných požadavků a provádění nezávislých kontrol. Díky tomu máte jistotu, že žádná z použitých surovin nepochází z masa.

vegan

Jak se orientovat v označení výrobků řady SPAR Veggie?

V rámci nové privátní značky SPAR Veggie si můžete vybírat z chlazeného a mraženého sortimentu, v nabídce najdete pokrmy s náhražkou masa a oblíbené pizzy. Všechna jídla jsou označena značkou V-logo, která je rozdělena do 4 kategorií, podle nichž spotřebitel jasně pozná, jaký výrobek kupuje:

  • Lakto-vegetariánská (= s mlékem)
  • Ovo- vegetariánská (= s vejcem)
  • Ovo-lacto- vegetariánská (= s mlékem a vejcem)
  • Veganská/čistě rostlinná

Lákavý sortiment značky SPAR Veggie otevírá příležitost k objevům nových chutí a neotřelých kombinací, z jakých výrobků si můžete vybrat?

Chlazený sortiment:

Vegetariánské bio pomazánky – jsou vyrobeny ze surovin z kontrolovaného ekologického zemědělství a jejich konzumace podporuje racionální stravování v průběhu celého dne. Nejlepší jsou namazané na čerstvý chléb servírovaný s křupavou paprikou, šťavnatými rajčaty nebo čerstvou řeřichou. Zákazníci si mohou dopřát SPAR Veggie Vegetariánská BIO Rajčatovo-bazalkovou pomazánku, BIO  Indiánsko-fazolová chili pomazánku, BIO  Rajčatovo-olivovou pomazánku, BIO  Tramezzini pikantní pomazánku a BIO Hummus.

Mražený sortiment:

vegMražená zeleninová jídla – představují vynikající hotová jídla, která mohou být servírována během pár minut bez složité přípravy. Samozřejmostí je zdravá, pečlivě vybraná zelenina, která je důležitou a cennou součástí produktů SPAR Veggie. Rychlou přípravu, kvalitu a skvělou chuť ocení zákazníci například u SPAR Veggie vegetariánských plněných zeleninových nugget či Vegetariánského zeleninového štrúdlu.

Zeleninové BIO karbanátkyveg

U rostlinných produktů (především zeleniny) je možné objevit velkou pestrost příprav a zpracování. V kuchyni se nám tím otevírá možnost vyzkoušet rozličné chutě.

vegBIO pizza

SPAR Veggie myslí také na milovníky pizzy. Tento pokrm nemusí být vždy nutně plný vydatného salámu, šunky či slaniny. Zdravější zeleninová varianta pizzy má nejen méně kalorií, ale především výbornou chuť. Zákazníci si mohou pochutnat na SPAR Veggie Vegetariánské BIO zeleninové pizze nebo Vegetariánské BIO Špenátové pizze.

Více informací na: www.interspar.cz nebo www.facebook.com/Interspar.cz

Reklama