Někdo tíhne více ke klidným neutrálním barvám, které zbytečně nejitří jeho jemnou duši, a jiný se rád obklopuje nebo obléká do barev sytých a výrazných. Jaké barvy jsou teď na jaře in?

barvy

Máte raději pastely, nebo výrazné barvy? Jak na čem, jak kde a v jaké náladě,  bude asi nejčastější odpověď. Samozřejmě, nic se nedá paušalizovat. Ale přece jenom.

S nástupem každé sezony se vždycky zákonitě vymění i barevný kolorit nových kolekcí. Má to logiku. Po sytých a „hutných“ barvách zimních kolekcí přichází svěží vánek v podobě pastelových tónů a modrobílých námořnických kombinací.

Prošla jsem si pár obchodů s novými kolekcemi a tato barevnost se až na výjimky vyskytuje všude. Hlavně světle modrá, béžová, lila a světle zelená. Pokud se jedná o tmavé barvy, jako třeba modrou a hnědou, jsou vždy tak trochu zamžené. Působí to příjemně, hřejivě a optimisticky.

Zatímco v našich buticích zavládlo spíš barevně decentní jaro, světová mola zaplavily čisté brilantní barvy, které se inspirují sedmdesátými lety, letos velmi aktuálními. Pokud se do takových barev rády oblékáte, možná vám to dá víc shánění, ale i vy si přijdete na své.

Jaké máte raději vy?