Váhu si musíme předcházet... nebo ji obloukem obcházet, řekla bych. Už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy stála na váze. Snad u obvodní lékařky. A tam jsem se dozvěděla, co vím i bez váhy. Že se moje váha drží (plus mínus dvě kila) na stejných hodnotách už od mládí.

váha

Abych byla přesnější, moje váha se nedrží, držím si ji já. Vždycky jsem zastávala názor, že je lepší tloušťce předcházet, než se jí pak horko těžko zbavovat. A věřte, nevěřte, tenhle „fígl“se mi vyplatil. Nechci se tady kasat, chlubit nebo dělat chytrou, vlastně za to paradoxně může moje lenost. Možná znáte to pořekadlo, že nejvíc se nadře líný. A protože nesnáším cvičení, raději se držím zkrátka, neboť štíhlost nemám ani v genech. Moje maminka i tatínek byli vždycky spíš baculatější než hubení.

Zato mám v genech dobrou svalovou hmotu, která se naštěstí prosazuje na úkor tuků, takže každá fyzická námaha se vždycky projeví jejich vyrýsováním. Fyzickou námahou nerozumějte sport. To slovo skoro nepatří do mého slovníku. Fyzickou námahou rozumí se přirozený pohyb, jako je štípání dříví, hrabání trávy, a teď poslední dobou sekání do kamene za účelem „výroby“ sochy. Veškerá tato činnost se postará o dobrou kondici horní poloviny těla, o dolní zase rychlá chůze a jízda na koni. Což se v mém případě opět nedá považovat za sport. I když každý, kdo na koni někdy jezdil, mi dá za pravdu, že to občas není žádná selanka, ale pěkná dřina. Zvlášť na jaře, kdy máte pod sebou „nadupaného pullera“, který chce běžet rychleji, než je vám milé.

Takže abych to shrnula, se svou vahou jsem v podstatě spokojená a zatím (musím to zaklepat) pro to nemusím nic moc dělat. Ale stále jsem ve střehu a čekám, že se jednou naplní strašení starších a (samozřejmě tlustších) žen v mém okolí či příbuzenstvu: „Počkej, až ti bude padesát, to budou kila přibývat sama…“

Zatím se nic neděje a jsem tomu moc ráda, ale moc dobře vím, že kdybych se nezřízeně ládovala, bude ze mě koule na to šup.

Jak jste na tom se svou váhou vy, milé ženy-in?

  • Jste spokojené, nebo s ní celý život bojujete?
  • Jaká váha je pro vás ideální? Snažíte se ji získat, udržet, nebo ji máte? Co pro to musíte dělat?
  • Chtěla byste vážit jako ve dvaceti? Byla jste v tomto věku naopak baculatější než teď?
  • Vážíte se, nebo poznáte každé kilo na oblečení?
  • Máte dobrou váhu v genech? Patříte mezi šťastné ženy, které se kvůli váze nikdy netrápily?
  • Kolikrát se vám změnila váha během života? Kdy jste vážila nejvíc?

Napište nám na téma VÁHA

Váží si vás ta vaše?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Přípravek Lipoxal

cena

...a knihu Manuál dietologie. 140 otázek a odpovědí o výžiě a potravinách

Tip: Dobré rady, jak tloušťce předcházet, a hlavně, pokud nás už „poctila svojí návštěvou“, jak se kil navíc zbavit, najdete v dnešním článku Marcely Macákové: Jak hubnout do plavek - co radí fitness profesionálové

Reklama